Beş eyalette daha güldü, Obama’ya meydan okudu

ABD’de Cumhuriyetçilerin en güçlü adayı Mitt Romney, beş eyalette daha önseçimleri kazandı. Adaylığının resmileşmesine neredeyse kesin gözüyle bakılan Romney, Başkan Obama’yı “zayıf lider” olarak tanımladı.

“OBAMA’NIN VİZYONU SAKAT”

Mevcut yönetimi yerden yere vuran Romney, “Etrafıma baktığımda milyonlarca işsiz ABD’li, işe giremeyen üniversite mezunları, sivil hayata döndükten sonra para kazanma imkânı bulamayan askerler görüyorum. Bu da bana büyük ıstırap veriyor. Bu, böyle olmak zorunda değil. Tüm bunlar başarısız bir liderlik ve sakat bir vizyonun sonucu” şeklinde konuştu.

Romney’nin adaylığının resmileşebilmesi için, sıradaki önseçimlerde en az 300 delegenin daha kendisini desteklemesi gerekiyor. Cumhuriyetçilerde adaylık, delegelerden gelecek en az bin 144 oyla kesinleşebiliyor. Mitt Romney’ye şu ana kadar 844 delege destek verirken, 260 delege Rick Santorum, 137 delege Newt Gingrich ve 79 delege de Ron Paul’un yanında yer aldı.

BÜTÇE FARKI 1’E 10

Romney’nin Obama karşısındaki en büyük eksiklerinden biri, seçim kampanyası için oluşturduğu bütçenin darlığı. Cumhuriyetçi adayın kasasında, bundan sonrası için harcayabileceği yalnızca 10 milyon doları bulunuyor. Hâlâ bağış toplamayı sürdüren Başkan Obama’nın bütçesiyse şimdiden 104 milyon dolar oldu. Romney bu açığı kapatabilmek adına geçtiğimiz bugün ve yarın altı ayrı yerde bağış toplantıları gerçekleştirecek.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?