Beşiktaş’ı da kurtardık sayende teşekkür etmeleri lazım / İşte o skandal video!

Beşiktaş’ı da kurtardık sayende teşekkür etmeleri lazım / İşte o skandal video! TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar: Beşiktaş’ı da kurtardık sayende.

Beşiktaş’ı da kurtardık sayende teşekkür etmeleri lazım / İşte o skandal video!

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar: Beşiktaş’ı da kurtardık sayende. TFF Mali İşler Sorumlusu Hüsnü Güreli: Teşekkür etmeleri lazım. Bu diyalog futbolumuzda deprem etkisi yaratacak.

FUTBOL Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile yönetim kurulu üyesi Hüsnü Güreli arasında önceki gün Swissotel koridorlarında geçen diyalog, Türk futboluna bomba gibi düştü.

Mehmet Ali Aydınlar, başkan vekili Göksel Gümüşdağ ve Hüsnü Güreli arasındaki konuşmalar akıllara durgunluk verecek cinsten. İHA kameralarının saniye saniye tespit ettiği görüntülerde TFF’nin üç ağır topu arasında şu konuşmalar yaşanıyor:

Başkan Mehmet Ali Aydınlar: “Beşiktaş’ı kurtardık sayende!”

Hüsnü Güreli: “Teşekkür etmeleri lazım. Başka kimsede yok ki bu kadar sonuç (delil, belge).”

FUTBOL Federasyonu’nun şike ve teşvik suçuna karışan takımlara verilecek cezalarla ilgili “İddianameyi bekleyeceğiz” kararının yankıları sürerken, başkan Mehmet Ali Aydınlar ile TFF Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Güreli arasında geçen bu şok sözler, futbol dünyamızı derinden sarstı.

Başkan Aydınlar ile Güreli arasında geçen bu diyalog; ‘şikeye bulaşanlara ceza verilip verilmeyeceğini’ kural, kanun ve yönetmeliklerin değil, bazı kişilerin masa başındaki özel çabalarının belirlediği kuşkusunu artırdı. TFF’ye olan güven, derinden sarsıldı, yerle bir oldu.

O İFADE YABANCI SAYISIYLA İLGİLİYDİ

HÜSNÜ Güreli, olay yaratan sözlerinin şike cezalarıyla ilgisi olmadığını söyledi. Hüsnü Güreli şunları söyledi: “15 Ağustos günü Swissotel’de İHA tarafından çekilen videoda yer alan ifadelerim, tamamen yabancı oyuncu düzenlemesi ile ilgilidir. TFF Yönetim Kurulu’nun geçen hafta yaptığı yeni düzenleme ile ilgili BJKYönetim Kurulu üyesi Sinan Vardar’ın sarfettiği eleştirileri, başkanımız ve başkan vekillerimiz ile birlikte bir sohbet ortamında değerlendirdim. ‘Vardar disipline verilsin’ diye bir düşünce ortaya atıldı. Şu an itibariyle en fazla sayıda yabancı oyuncu ile sözleşmesi bulunan Beşiktaş’ın bu düzenlemeden fayda sağlayacağı görüşümü dile getirdim. Bu düşüncelerimi, şike soruşturması ile ilgili TFF kararına bağlamak hiçbir şekilde doğru değildir.”

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?