Biberci polis artık her yerde

California’dan Kahire’ye kadar dünya polis şiddetiyle karşı karşıya. Şimdi, internet kullanıcıları California Üniversitesi’nde öğrencilere biber spreyi sıkan John Pike isimli polisten rövanşı fotoğrafını her yere fotomonte ederek alıyor.

AMERİKALI polis John Pike, California Üniversitesi’nde “İşgal Et” protestoları çerçevesinde oturma eylemi yapan öğrencilere biber-spreyi sıkınca internette fenomene dönüştü.

İşten el çektirilen John Pike, fotomontaj sayesinde artık her karede. John Pike, ekranda Usame bin Ladin operasyonunu izleyen ABD Başkanı Barack Obama’nın yüzüne sprey sıkarken. Amerikalı polis, Tiananmen Meydanı’nda tankların önünde geçerken. Milano’da podyumda yürürken. Leonardo Da Vinci’nin İsa’nın Son Akşam Yemeğinde, Edvard Munch’un “Çığlık” tablosunda v.s.

Tişörtleri satılıyor

Pike salgını YouTube’da da devam ediyor. Videosu binlerce kez izlendi. Ayrıca çeşitli kompozisyonlarda John Pike tişörtleri şimdiden pazarlanmaya başladı.

Sanal-hicivde çok ileri oldukları söylenen Çinli internet kullanıcıları da John Pike dalgasına destek olabilmek için ellerinden geleni yapıyor.

Pike salgını sürerken, “biber spreyi”nin mucitlerinden sayılan Kamran Loghman, New York Times’a yaptığı açıklamada, “Şimdi kadar, kimyasal bir maddenin bu kadar uygunsuz ve çirkin bir şekilde kullanıldığını görmedim” dedi.

Bilgi notu

Biber spreyi, karabiber bitkisinden elde edilen oleoresin capsicum yağı kullanarak yapılıyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?