Eski Başkan Yardımcısı Joe Biden 2020 başkanlık seçimleri için adaylığını açıkladı. 76 yaşındaki Demokrat aday böylece aylardır devam eden tartışmalara da son noktayı koymuş oldu.

Biden adaylığını bir videoyla açıkladı. Biden videoda Amerika’yı Amerika yapan herşeyin risk altında olduğunu belirtti.

Biden Demokrat Parti’de kalabalık bir yarışın içine girmiş oldu. Joe Biden Demokrat Parti’nin başkanlık seçimlerindeki adayı olması için şu anda yarışta yer alan diğer 19 rakibinin önüne geçmek zorunda.

Video konuşmasında Başkan Donald Trump’ı eleştiren Biden, Trump’a Beyaz Saray’da 8 yıl verilmesi durumunda Trump’ın ulusun karakterini sonsuza kadar değiştireceğini belirtti ve bunun olmasını seydemeyeceğini kaydetti.

Biden Demokrat adaylardan en tecrübelilerinden biri. 6 dönem senatörlük yapan Biden, eski Başkan Barack Obama’nın da iki dönem boyunca yardımcılığını yapmıştı. Biden daha önce1998 ve 2008 olmak üzere iki defa başkanlık yarışının içinde yer almış ancak başarılı olmamıştı.

Biden, 2016 yılında yeniden yarışın içinde olabileceğinin sinyalini vermiş ancak 46 yaşındaki oğlu Beau Biden’ın ölümüyle bundan vazgeçmişti.

Biden anketlere göre Demokrat seçmenler arasında en popüler isim.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?