Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ABD’ye geliyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, 24 Kasım-1 Aralık 2011 tarihleri arasında ABD’ye bir çalışma ziyaretinde bulunacak.

Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ABD’li firmaları Bilişim Vadisi’nde yatırıma davet edecek olan Ergün, firmalara Bilişim Vadisi’nden yer gösterecek. Microsoft’un 1 numarası Steve Ballmer ile de bir araya gelecek olan Ergün, Silikon Vadisi’ndeki Türk girişimcilerle de buluşacak.

Ergün, ABD’deki temaslarına Los Angeles ile başlayacak. California Institute of Technology Üniversitesi’ni ziyaret edecek olan Ergün, Los Angeles’teki Türk Akademisyenlerle de buluşacak. Daha sonra San Francisco’ya geçerek, burada The Exploratorium Bilim Müzesi’ni gezecek olan Ergün, Türkiye’de de hayata geçirilmesi planlanan “Bilim Merkezleri” Projesi için incelemelerde bulunacak.

Beraberindeki heyetle birlikte Silikon Vadisi’ndeki Türk girişimcilerle bir araya gelecek olan Ergün, Google ve Apple’ı da ziyaret edecek. Silikon Vadisi’ndeki temasları kapsamında buradaki firmaların üst düzey yöneticilerinin katılacağı bir toplantıda da konuşma yapacak olan Ergün, ABD’deki temaslarının son durağı Seattle’de ise Microsoft’u ve Boeing’i ziyaret edecek.

Bakan Ergün’ün, Microsoft’ta incelemelerde bulunarak, Microsoft’un “bir numarası” olarak bilinen Steve Ballmer ile de görüşmesi bekleniyor. Redmond Kampüsü’nde Microsoft’un üst düzey yöneticileriyle bir araya gelecek olan Ergün, kampüs içinde yer alan “Geleceğin Evi” ve “Geleceğin İş Ortamları Laboratuvarı”nı da gezecek.

ABD’deki temasları kapsamında Microsoft başta olmak üzere firmaları Türkiye’de yatırıma davet edecek olan Ergün, Gebze Muallimköy’de kurulma çalışmaları devam eden Bilişim Vadisi’nden de yer gösterecek.. (A.A)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?