Bin Ladin kitabı ortalığı karıştırdı

Usame bin Ladin’i öldüren ABD’li deniz komando birliği SEAL’ların bir üyesinin yazdığı bin Ladin operasyonuyla ilgili kitap ortalığı karıştırdı. ABD’de yeniden gizlilik tartışması başladı.

ABD ordusundan yetkililer, “No Easy Day” (Kolay Olmayan Bir Gün) isimli kitabın Savunma Bakanlığı’nca okunduğuna ve onaylandığına inanmadıklarını belirtti. ABD’de ordudan herhangi birinin yazdığı kitapların gizli bilgilerin ortaya çıkarılmasını önlemek için yetkililerce incelenmesi olağan bir prosedür.

11 Eylül gibi çok anlamlı bir tarihte piyasaya çıkacak olan kitapla ilgili olarak Pentagon Basın Sözcüsü George Little, “Ben kitabı okumadım, bakanlıktan kimsenin de kitabı incelediğini duymadım” dedi.

Kitabın yazarının altı numaralı SEAL birliğinin bir üyesi ve Abbottabad’daki baskında bin Ladin’in odasına ilk giren kişilerden biri olduğu belirtildi.

Kapakta kitabın yazarı Mark Owen olarak görülüyor. Ancak bu yazarın takma ismi. Yazarın katıldığı televizyon programlarında da kimliğinin gizleneceği ve sesinin değiştirileceği belirtiliyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?