Bin Ladin, Obama’yı öldürtecekti

İSVİÇRE’nin Davos kasabasında 2009 ocak ayında yapılan “olaylı” Dünya Ekonomik Forumu oturumunun moderatörü olan Washington Post gazetesi köşeyazarı David Ignatius, dün aynı gazetede yayınlanan bir “özel habere” imza attı.

Ignatius, 2 Mayıs 2011’de Pakistan’da öldürülen El Kaide lideri Usame Bin Ladin’in evinde bulunan ve “üst düzey bir ABD yöneticisi” tarafından kendisine gösterilen belgeleri özetledi.

Ignatius’un haberleştirdiği belgelerden birinde Bin Ladin, yandaşlarına, Afganistan ve Pakistan’da gizli hücreler örgütleyerek ABD Başkanı Barack Obama’nın uçağına saldırı düzenlenmesini istiyor. Bir diğer hedef olarak bugünün CIA Başkanı General Petraeus’u gösteren Ladin, yardımcısı Atiye Abdülrahman’a yazdığı mektupta şöyle demiş:

“Küfrün başı Obama’dır. Onu öldürürsek, Başkan Yardımcısı Joe Biden otomatik olarak başkanlığı devralır. Biden bu mevki için çok hazırlıksız. Bu nedenle ABD krize girer. Petraeus’u da öldürür.”

ABD yetkilileri, orijinalleri kamuoyuna açıklanacak olan belgelerdeki tehditleri, El Kaide gücünü kaybettiği için ciddiye almamış. . (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?