‘Bina sahibi uzaktan akrabam diye linç edildim’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin şubat ayı oturumları başladı. İlk oturumda gündem dışı olarak söz alan CHP’li İBB Meclis Üyesi ve Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Hüsnü Yeşilyurt, Kartal’da yıkılan bina ilgili konuşma yaptı. Yeşilyurt, bina çöktüğü sırada Kartal Belediye Meclisi’nde toplantı halinde olduklarını, haberi alınca olay yerine gittiklerini anlatarak, “Manzara çok korkunçtu. O saatlerden itibaren hakkımda çok şey söylendi. Apartmanı yapan kişi uzaktan akrabam. Beşinci, altıncı kuşak akrabam… Yakın akrabam da olabilirdi çünkü benim Kartal’da 3 bine yakın akrabam var. Olay yerine giderken ‘enkazda yakın akrabalarım da çıkabilir’ dedim. Binanın benim aileme ait olduğu, daha sonra sahibi olduğum iddia edilmeye başladı. Benim o bina ile bir ilgim yok. Sırf benim akrabalarım diye taraflı medya hem CHP hem de şahsım hakarete maruz kaldı” dedi.
İLGİLİ HABERSon dakika: Kartal'daki riskli binalar ile ilgili kan donduran iddia!Son dakika: Kartal’daki riskli binalar ile ilgili kan donduran iddia!
“İNSANLARA TABUTLARINI SATIYORUZ”

Enkaz altında kalanlara üzülürken o binanın sahibi olduğunun söylenmesinin kendisini daha da üzdüğünü dile getiren Yeşilyurt şöyle devam etti:

“Binlerce telefon aldım, sabaha kadar telefonlarım susmadı. Arayanların çoğu beni sorguladı. Bunu anlatmak çok zor. Bazı yayın organları hem şahsımı hem CHP’yi suçladı. Bina 1992’de ruhsat almış. İnşaat 1993’te başlamış. Binanın bitiş tarihi 1998. 1994 yılında hem İBB’de hem de Kartal Belediyesi’nde iktidar değişti, başka parti geldi adını zikretmeyeceğim. Hal böyleyken acımasızca, insafsızca böyle yayın yapılması beni çok üzdü. Her yerde resimlerin servis edildi. Bu yüzden olay yerine bir daha gidemedim, cenazelere bile katılamadım. Devlete ulaşmak istedim. Kartal’da yaşıyorum ve linç ediliyorum başıma bir iş de gelebilir. İnsanların akrabaları var aynı aileden 9 kişi ölmüş. Vali ile görüşmek istedim ama mümkün olmadı.”

Yeşilyurt, konuşmasının sonunda bütün siyasi partilere imar barışının tekrar gözden geçirilmesi çağrısını yaparak, “İnsanlara para karşılığı tabutlarını satıyoruz” dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?