Bir erkek kızların izlediğini bilirse topu en uzağa atabilir

Bir erkek kızların izlediğini bilirse topu en uzağa atabilir. Yazarımız Avukat Seda Gayretli, Trabzonspor Beşiktaş Maçı izlenimlerini yazdı.

Bir erkek kızların izlediğini bilirse topu en uzağa atabilir

21 Nisan 2012 ilk kez babam ve abimle ilkokula başlamadan önce gittiğim stadyuma bu kez annem teyzem ve kuzenimle gittim.

Stadyum aslında babaannemin evinin tam bitişiğindedir. Ama bu gün stadyumun etrafı öyle kalabalıktı ki babaannemin evinden çıkıp Maratondaki yerimizi almamız 45 dakikadan fazla sürdü. Kadınlar, kızları çocukları izdiham olacak gibiydi. 

Kadınlar assolisttir ya maç başladıktan sonra bile insanlar gelmeye başladı.

Hüseyin Avni Aker Stadyumunda 21,727 bayan ve çocuk vardı bugün. Hiç kimse küfretmedi. 34. dakikada sallamamız için verilen beyaz mendiller bunun dışında oturduğumuz yeri temizlemek için kullanıldı.

Annem yediği çekirdekleri yere atmayarak maç sonrasında ortalığın ne kadar kirlendiğinden dert yandı. Babasının kızları, babam yok ama ben varım diye pankartlar açtılar. Avni Aker bu kadar kibarlık görmedi sanırım bayanlar birbirlerine oturmalarını rica etti göremedikleri zamanlarda. Devre arasında bayanlar hoptek oynadılar. Gerçekten spor barış kardeşlik huzur atmosferini hissettiğim nadir günlerden biriydi.

61. dakikada stadyum ışıl ışıl oldu. Halil Altıntop maçın yıldızıydı ve maçın skorunu belirleyen golü 64. dakikada attıktan kısa bir süre sonra sakatlandı. Tabi bizler nazar değdi diye yorumladık.

Kuzenim sessizce kulağıma Seda abla bu ofsaytı anlatıyorlar ama bir türlü anlamıyorum dedi. Bir çok oyuncu değişikliği oldu. Maç 4 dakika uzatıldı. Son dakikalarda Beşiktaş daha iyi bir mücadele gösterdiyse de golü bulamadı.

Hop oturup hop kalkan Karadeniz kadının manevi desteği vardı çünkü. Bu kez oyuncular sadece anneleri, ablaları, kız kardeşleri, eşleri belki de eski sevgilileri için oynuyorlardı yenilmek gibi bir opsiyonları olamazdı.

Bilirsiniz bir erkek kızların izlediğini bilirse topu en uzağa atabilir! 

Trabzonsporlu kadınlar bugün yaşlarına, sosyal ekonomik statülerine, siyasi görüşlerine, dine bakış açılarına, türbanlarına, mini eteklerine rağmen bugün tamamen kardeştiler ve yürekleri sadece tek bir şey için atıyordu.

İşte şehrimin takımının şampiyon olduğunu görmeye ömrüm yetmese bile bu atmosferi yaşattığı için bana sonsuz ömrüm olsa bile kalbim hep onunla olacak.

Seda Gayretli / Trabzon

Advertisements
Önceki haberFirari ayı dehşeti
Sonraki haberDondurmacı güzeli
Trabzon Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okudu. 2004 yılında Hollanda da uluslarası kurgusal dava yarışmasında 3 takım arkadaşıyla Türkiyeyi temsil etti. Fakülte yıllarında AUHF`nin geleneksel mizah dergisi Ceride-i Kantar da yazdı ve karikatürler çizdi. 2006 yılında mezuniyetinden hemen sonra İstanbula taşınarak İstanbul Barosuna kaydolarak İstanbul Üniversitesinde özel hukuk ana bilim dalında yüksek lisansa başladı. 2009 Nisan ayına kadar değişik uluslarası burularda danışmanlık ve avukatlık yaptı. 2009 Nisan ayında devlet bursuyla New Jerseyde 3 aylık hızlandırılmış dil kürsünün akabinde 2009 Eylülde UCLA School of Law da LL. M. mastera başladı. Masterini tamamladıktan sora bir süre sonra yine Türkiyede şirket avukatlığı yaptıktan sora tekrar Amerikaya dönerek Golden Gate University School of Law da doktora eğitimine başladı. Tez aşamasına geçtikten sonra Amerikada bir büroda staj yaptıktan sonra İsviçrede 6 ay süresince Birleşmiş Milletler Fİkri Haklar Örgütü için wipo lex projesinde Türkiye dahil olmak üzere 7 diğer ülkenin hukuk databaşını hazırladı. Fikri haklar, temiz enerji hukuk, teknoloji transferi ve medeni hukukla ilgilenmektedir. Yüzme, basketbol ve atletizm lisansı sahibidir ayrıca 3 yıl yüzme hocalığı yapmıştır. Akıcı İngilizce, orta düzeyde Almanca başlangıç seviyesinde Fransızca, Rusça ve Arapça bilmektedir.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?