Birlikte Engelleri Kaldıralım – Los Angeles

dev turkiye yetkileri santa monica

Başkanlığını Metin Şentürk’ün yaptığı Dünya Engelliler Birliği (DEV) Temsilcileri “Engelleri Kaldıralım” projesi kapsamında Los Angeles’ta Temaslarına devam ediyor.

DEV TÜRKİYE Yetkileri Santa Monica’da Engelliler Parkında

Alaturka | Los Angeles – Dünya Engelliler Birliği (DEV) Başkan Yardımcısı Necdet Öztürk ve DEV Proje Yöneticilerinden Ömer Kalli Los Angeles temaslarına Santa Monica ‘da devam etti.

Dev Türkiye Yetkileri Los Angeles temaslarının 2.gününe hızlı başladı.

Los Angeles Engelli Dernegi Bulusma

Batı yakası Bağımsız Yaşam Merkezi , Westside Center for Independent Living (WCIL) Direktörü Alan Toy ile Santa Monica Urth Cafe‘de Organik Kahvaltı yaparak güne erken başlayan Dev Türkiye yetkileri sonrasında Santa Monica Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Yetkileri ile buluştu.

Los Angeles Engelliler 4

Santa Monica Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Phil Brock ile Toplum ve Kültürel hizmetler Yöneticisi Judith Meister‘la Santa Monica’da engelliler için özel tasarlanmış “Evrensel Erişilebilir OyunParkı”‘ni ziyaret eden DEV TÜRKİYE Yetkilileri, parkın yapım ve planlama aşamaları hakkında detaylı bilgi aldı.

Los Angeles Engelliler 3

Santa Monica Park ve Bahçeler Müdürü Phil Brock Projenin birçok alanda ödül aladığını belirterek 1.2 milyon dolara malolduğu ve 5 çeşit engelliye göre tasarlanan projenin amacının, engelli ve engelli olmayanların bir arada özgürce eğlenebilecekleri bir ortam hazırlamak olduğunu ifade etti.

Projeyi çok beğenen DEV Türkiye Başkan Yardımcısı Öztürk, benzer projelerin Türkiye’de yapılması için çalışmalarda buluncaklarını söylerek, Dünya Engelliler Birliği olarak bu projeye sertifika verip Dünyaya Özgün / Örnek proje olarak tanıtacaklarını söyledi.

kumsalda-giden-engelli-araci

Santa Monica Toplum ve Kültürel Hizmetler Yöneticisi Judith Meister, engellilerin Kumsalda kullanacakları Özel Tasarım Akülü Araba hakkında bilgi verdi.

Özel Tasarım Akülü Arabayı Santa Monica kumsalında test eden DEV Türkiye Başkan Yardımcısı Necdet Öztürk “Bu yaşıma geldim ben böyle bir duygu yaşamadım, Dünyadaki milyonlarca engellinin bunu yaşamasını çok isterim. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim” dedi.

kumsalda-engelli-sandalyesi

Birlikte yapılabilecek projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunan heyet, Santa Monica Belediyesi ile Türkiye’de muadil bir belediyenin kardeş belediye olması için çalışmalar yapılmasını kararlaştırdı.

santa monica engelli parki

Engelleri Kaldıralım Projesi Nedir?

Türkiye’de ve Amerika’daki Engelliler arasında yardımlaşma ve dayanışma sağlamak için Los Angeles Başak Travel şirketi sahibi hayırsever işadamı Mustafa Başak‘ın öncülüğünde ve sponsorluğunda planlanan “Engelleri Kaldıralım” projesine, Türk Hava Yolları, Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosluğu ve Alaturka Gazetesi destek veriyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?