Türkiye’de BlackBerry ile mobil ödeme dönemi

Turkcell ve RIM, BlackBerry Bold 9900 kullanıcıları için NFC Mobil Cüzdan’ı Türkiye’de sunuyor.

BlackBerry Bold 9900’ın gücünün Turkcell Cep-T Cüzdan uygulaması ile bir araya gelişi, Turkcell kullanıcılarının NFC özelliğine sahip BlackBerry Bold 9900’larını Türkiye genelindeki mağazalar, perakende satış yerleri, café ve restoranlarda MasterCard PayPass okuyucusuna dokundurarak kolay, basit, güvenli ve pratik bir şekilde ödeme yapmasına olanak sağlıyor. Ayrıca, yurtdışına seyahat eden Turkcell müşterileri, aynı şekilde ödeme gerçekleştirebilecek.

RIM Türkiye Yönetici Direktörü Alexandra Zagury, Türkiye’deki BlackBerry kullanıcılarına yönelik ilk ticari NFC bazlı mobil cüzdanda Turkcell’le işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek; “RIM, NFC teknolojisinin gelişimini destekleme konusundaki kararlılığını sürdürüyor ve bugünkü lansman mobil ticaretin geleceğine dair önemli bir adımı oluşturuyor” dedi.

Turkcell’in BlackBerry Bold 9900 müşterileri bugünden itibaren Turkcell Cep-T Cüzdan servisine Turkcell mağazalarından başvurabiliyor. Müşterilere NFC özelliğine sahip yeni bir SIM kart verilecek ve ücretsiz Turkcell Cep-T Cüzdan uygulamasının indirilmesi konusunda destek sağlanacak. Kayıt işleminin bir parçası olarak, kullanıcıların MasterCard detayları güvenli bir şekilde kaydedilecek ve kullanıcılara, pin veya imza kullanmadan BlackBerry Bold 9900 akıllı telefonları ile işlem başına 35 TL’ye kadar ödeme olanağı sağlanacak. 35 TL üzerindeki ödemeler için ise pin veya imza desteği gerekli olacak.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?