Blöf yapmıyorum Bibi

The Atlantic adlı internet sitesine açıklama yapan ABD Başkanı Barack Obama, İsrail’in yakın zamanda İran’a saldırması formülüne sıcak bakmadığını açık bir dille yineledi.

Çarşamba günü ‘Bibi’ lakaplı İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yla Washington’da biraraya gelecek olan Obama, “Sanıyorum İsrail hükümeti, benim blöf yapmadığımı farkındadır. Hem İran hem de İsrail hükümetleri sanıyorum şunu da kabul edecektir ki, ABD, İran’ın nükleer silah sahibi olmasının kabul edilemez olduğunu söylediğinde, bunda ciddidir” ifadelerini kullandı. Obama, İran’ın atom bombası üretmesi durumunda, bölgedeki diğer ülkelerin de aynı yola girebileceğini söyledi.

Oscar formülü Obama diyor

ABD’de kasım ayında yeniden seçilmek isteyen Obama’ya iyi haber, ülkenin en prestijli iki sinema ödülünün tarihini inceleyen istatistikçilerden geldi. Buna göre, Oscar ve Altın Küre’de en iyi film ödülünün farklı eserlere verildiği yıllarda yüzde 96 ihtimalle Obama gibi Demokratlar yeniden başkan seçiliyor. Bu yıl Altın Küre ödülü “The Descendants” filminin, Oscar ise ‘The Artist’in olmuştu. CNN’in bir blogunda yer alan tarihi seyre göre, her iki ödülün de aynı filme verildiği yıllarda Cumhuriyetçiler Beyaz Saray’da kalmayı başarıyor. Bu formül son 50 yılda 48 kez tuttu. İstisnalardan biri, 1977’de Cumhuriyetçi G. Ford’un koltuğunu koruyamaması, diğeri de 1956’da Cumhuriyetçi D. Eisenhower’ın yeniden seçilmesiydi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?