Boehner’den Türk toplumuna ziyaret

Merkezi Washington’da bulunan Turkish Coalition of America (TCA) ile Turkish Cultural Foundation (TCF), ABD Temsilciler Meclisi Başkanı John Boehner’i akşam yemeğinde ağırladı.

TCA tarafından yapılan açıklamaya göre, Washington’da düzenlenen yemeğe Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Ileana Ros Lehtinen ile Kongre’deki Türkiye Dostluk Grubu Eşbaşkanları Ed Whitfield ve Virginia Foxx da katıldı.

Yemeğin, Kongre liderleriyle Türk Amerikan toplumunun temsilcilerini ilk kez resmi bir toplantıda biraraya getirmesi bakımından tarihi nitelik taşıdığı ve Türk Amerikan toplumunun ABD’ye yaptıkları önemli ve olumlu katkıların Kongre tarafından da tanınması ve takdir edilmesinin bir işareti olduğu belirtildi.

Yemekte Türk Amerikan toplumunu TCF ve TCA’in kurucuları Dr. Yalçın Ayaşlı ve Dr. Serpil Ayaşlı, Coca-Cola CEO’su Muhtar Kent, Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA) başkanlığını bu yaz devralacak olan Ergün Kırlıkovalı, TCA Başkanı Lincoln McCurdy, TCF İcra Direktörü Güler Köknar ve Turkish Coalition USA PAC’ten Lydia Borland temsil etti.

AA

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?