Boston Başkonsolosu Karartı’nın 10 Kasım Mesajı

Boston Baskonsolos Burak Kararti 10 Kasim

T.C. Boston Başkonsolosu Burak Karartı’nın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 75. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz.

Zorluklarla geçen kurtuluş mücadelemize yön veren, Cumhuriyetimizin mimarı Büyük Önder, üstün niteliklere sahip bir komutan ve devlet adamı olarak insanlık tarihinin unutulmaz isimleri arasındaki yerini almıştır.

Atatürk’ün bağımsızlığı olmazsa olmaz sayan karakterini, savaş yorgunu bir ülkeyi tekrar ayağa kaldırmak için gerçekleştirdiği ekonomik dönüşüm hamlelerini ve Türkiye’yi uluslararası toplumun saygın üyeleri arasına taşıyacak aydın kuşakların yetişmesi için verdiği uğraşları tahlil etmek, O’nu iyi anlamak bakımından büyük önem taşımaktadır. Bugün ülkemizin ve toplumumuzun her alanda ulaştığı seviyeyi, Atatürk’ün çizdiği yoldan ve işaret ettiği evrensel prensiplerden sapmama iradesine borçlu olduğumuza inanıyorum.

Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatma, kazanımlarımızı ileriye götürme ve bu bilinci yeni nesillere aktarma yolunda inanç ve kararlılıkla çalışmaya devam etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Atatürk’ü, istiklâl mücadelemizi ve Cumhuriyetimizin kuruluşunu birlikte gerçekleştirdiği bütün çalışma arkadaşlarını ve bu uğurda eşsiz fedakârlıklara katlanmış isimsiz kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.

Burak Karartı

Başkonsolos

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?