Breivik’in eski sevgilisi birlikte yaşadıkları günleri anlattı

The Sun’a konuşan Vulegjanina, aşk macerasının 2005 yılındayaşandığını ve o dönemde kendisinin 21, Breivik’in 26 yaşında olduğunu anlatıyor. Breivik’in internet sitesindeki resimlerini gördükten sonra kendisine elektronik postalar atmaya başladığını ve aşk mektupları almaya başladığını söyleyen Vulegjanina, “bana karşı son derece kibardı” diyor.

Karşılıklı mesajlaşmalarının ardından, Breivik Minsk’e geliyor. Vulegjanina cani katili şu sözlerle anlatıyor:

“O zamanlar oldukça normal görünüyordu. Çekici, şık giyenen bir adamdı ve Belarus’taki pek çok erkeğin aksine kadınlara nasıl davranması gerektiğini iyi biliyordu”.

“EVİNDE SİLAH DEĞİL VOTKA ŞİŞELERİ VARDI”

Aşk yaşamaya başlayan genç çift daha sonra Breivik’in Oslo’daki evine taşınıyor. “Evinde silah yoktu, ancak bol bol votka şişesi vardı. Norveç’te votka pahalı olduğu için adeta bunları sergilemek istiyordu” diyen Vulegjanina’ya göre, Breivik onu arkadaşlarıyla tanıştırmak konusunda pek istekli değilmiş.

Beş hafta kadar süren birlikteliklerinin ardından, Breivik’in ‘kadının yerinin mutfak olduğunu’ düşünen maço erkeklerden olduğunu anlayanVulegjanina, “aklının bir yerinde onunla evlenmek” olan Norveçli caniyle bir gelecekleri olamayacağını anlıyor ve ayrılıyor. Breivik ise ayrılmak istemiyor ve21 yaşındaki Belaruslu kadına, aşk mektuplarıgöndermeyi sürdürüyor.

ABD’ye giden Vulegjanina, “Böyle korkunç cinayetleri işleyen biriyle geçmişte ilişki yaşamış olmak hoş bir durum değil” diyor ve ekliyor “Geçmişi geride bırakmak istiyorum.”

İşlediği korkunç katliamla 77 kişiyi öldüren Breivik’e, yargılandığı mahkemenin atadığı psikiyatr tarafından “paranoid şizofren” teşhisi konulmuş, cezai ehliyeti bulunmadığına karar verilmişti.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?