55.5 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaHaberlerGündemBu mahallede sadece iki bina hasar almadı

Bu mahallede sadece iki bina hasar almadı


Hatay’da ilçeler ve mahalleler Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından mimar ve mühendislerden oluşan görevliler hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor. Antakya’nın Cumhuriyet Mahallesi’nde hasar tespit çalışmaları sona erdi.

Ekipler, bina ve iş yerlerine girip hem içeride hem de bodrum katlarında gerekli kontrolleri gerçekleştiriyor ve kontrol ettikleri yerleri fotoğraflayarak bakanlığın sistemine yüklüyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde sona eren yapılan çalışmalarda 309 yapı için acil yıkım kararı verildi.

140 bina için ise ağır hasar belirlenirken, bunlardan 74’ü için orta hasar kararı verildi. 55 bina az hasar alırken Cumhuriyet Mahallesi’nde yalnızca 2 bina hasar almadı.

Hasar almayan binalardan biri Çelik Apartmanı. 11 yıl önce Selma Çelik tarafından özel mühendisler tarafından yaptırıldığı belirtilen apartman havadan da görüntülendi. (DHA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,405BeğenenlerBeğen
16,215TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın