Bülenç Arınç’tan Fettullah Gülen’e Ziyaret

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Fethullah Gülen’i ziyaret ettiği öğrenildi

Başbakan Erdoğan’ın havaalanında ABD’ye giderken sorulan Fethullah Gülen ‘i ziyaret sorusuna ”Gökten ne yağarda yer kabul etmez” diyerek cevap vermesinin ardından, ABD temasları sırasında Bülent Arınç’ın Gülen’i ziyaret ettiği öğrenildi.

bulent arinc fettullah gulen ziyaret

Konuyla ilgili açıklamayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Washington ziyaretini tamamlarken elçilikte gazete yöneticilerine yaptı:
Bülent Bey gezinin ilk gününde, vekaleten Fethullah Gülen ile görüştü. İnsani bir ziyaret oldu. Geçmişe dayalı kardeşlik ve dostluk ilişkimiz var. Öteden beri bazı çevrelerin olumsuz dedikodu ve spekülasyonlarını bertaraf etmek için yapılmış bir görüşmedir. Biz görüşmek istedik onlar da kabul gösterdiler.”

SON ZİYARET 2011’DEYDİ
Arınç en son Washington’a, geçtiğimiz genel seçimlerin hemen öncesinde 2011 yılının Nisan ayında gelmişti. O gezisinde Arınç, New York ve Washington’da görüşme ve toplantılara katılmış, o sırada da Gülen’i ziyaret etmişti. O ziyaretin iki kesim arasında bulunabilecek bazı olası problemleri çözmede etkili olamadığı genel kanısı yaygındı.

YORUM YAPMADILAR
Arınç’ın bu ziyarette, Gülen’e medya üzerinden mesajlaşılmanın yanlış sonuçlar ortaya çıkardığından bahsettiği öğrenildi. Ama Arınç’ın aynı zamanda Gülen’e saygı ve sevgi taşıdığı biliniyor ve bu ziyaretin insani münasebetler açısından da yapıldığı öğrenildi. Ziyaret, Başbakan Erdoğan’ın malumatı dahilinde gerçekleşti. ABD’de konuşan Gülen hareketine yakınlığıyla bilinen kaynaklar gezi ve bilgi ile ilgili yorum yapmadı.(Haber7)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?