Burcunuza göre dekorasyon önerileri

burclara-gore-dekorasyon

Burcunuza göre dekorasyon önerilerini sizin için derledik. 

Koç Burcu
Öncelikle koç burcu ateş grubunun en hırslı burcu. Mutlaka kendi yaşam alanında karakterini ortaya koyacak net çizgiler ister. Eğer evleneceğiniz kişi ‘koç burcu’ ise “aman hayatım sen otur ben mobilyaları seçerim” diyemezsiniz. Kendi fikrini sunacak ve zevkine uygun eşyaları almanız için zorlayacaktır. Sanata eğilimlidir. Malzeme seçimlerinde cesur parçalara yönelmek, ona klasik seçimlere göre daha çok zevk verir. Kırmızı renk gibi enerjisi yüksek sıcak renklerden hoşlanır. Rahatını da düşüneceği için sallanan sandalye ya da lüks deri masaj koltuğuna sahip olmak koç burcunu fazlasıyla mutlu edebilir. Yatak odası yerine salon gibi iletişimin ön planda olduğu yaşam alanlarına seksi ayrıntılar da koymak isteyebilir. Nü bir tablo, güzel kokulu mumlar ve loş ışıklı özel tasarım lambalara koç burçlarının evinde rastlayabilirsiniz.

Boğa Burcu
Boğa burcunun vazgeçemeyeceği iki şey vardır. Lüks ve rahatlık. Evlerini doldurmak yerine tek bir eşya ile ömürlerinin sonuna kadar mutlu olabilirler. O eşyayı da kırk dereden su getirerek seçerler. Bir yandan bütçelerini aşacak seçimler yapmayı tercih etmez, diğer yandan lüksten ödün vermek istemezler. Aldıkları şey her ne olursa olsun mutlaka kullanışlı, uzun ömürlü ve rahat olsun isterler. Müzik dinlemek onlara mutluluk verir. Huzur bulacakları ortamlarda bulunmayı arzu ederler. Mavi ve soft pembe tonları ev dekorasyonunda tercih edecekleri renklerden. Klasik seçimlere yönelebilecekleri gibi modern çizgilerden de hoşlanırlar. Sıra dışı seçimler pek onlara göre değildir.

İkizler Burcu
İkizler burcu insanları değişken bir burçtur. Bu yüzden evlerinde sürekli küçük değişikliklere gidebilir, eşyaların yerini sürekli değiştirebilirler. Eskilerden çabuk vazgeçer, yenileri severler. Vazgeçemeyecekleri bir eşyanın birçok fonksiyonu bulunmalı. O eşya yatak odasına, salona hatta mutfağa koyabilecekleri, her yere uygun bir stile sahip olmalı. Renk konusunda korkusuzdurlar. Deneme yanılma yöntemi ile onlar için kusursuzu keşfederler. Enerjisi yüksek nesneler hoşlarına gider. Aydınlık şeyleri severler. Egoları da yüksek olduğundan aynalardan vazgeçmek onlar için zordur. Parlak sarılar, yeşiller, mavilerin yanında gri rengine de evlerinde yer verirler. En sade ikizlerin evinde bile mutlaka sıra dışı bir şey bulunur.

Yengeç Burcu
Yengeç burçları için yaşanmışlık çok önemlidir. Antikalar, özellikle ailelerinden kalan özel parçalar evlerinin başköşesinde durur. Leylak rengi, eflatun tonları dekorasyonda yer verdikleri renklerdendir. Hem takı da hem de obje olarak gümüşü severler. Gümüş eşyalar insan enerjisini tutar ve bu özelliği yengeç insanlarını o nesneye bağımlı hale getirir. Yengeç burcundan olan kişilerin evleri deniz görüyorsa onlardan daha mutlu olacak biri yoktur. Peyzaj resimler, akvaryum, aile fotoğraflarının yer aldığı çerçeveler yengeç insanına huzur verir. Onlar çok büyük bir evin hayalini kurmak yerine düzenli ve huzurlu bir evin hayalini kurarlar. Ev dekorasyonunda perde onlar için önemlidir. Dışarıdan görünmek asla istemezler ama aynı zamanda dışarıyı görmek de isterler. Meraklı misafirlerin yatak odalarına bakmalarını istemezler. Yatak odaları onlar için adeta bir ibadethanedir. Muhtemelen de odalarında bembeyaz yatak takımı, baş uçlarında sevdikleri kişiye ait bir fotoğraf, puf puf yastıklar onları beklemektedir.

Aslan Burcu
Kalite, pahalılık ve lüks, aslan burçları için vazgeçilmez kavramlardır. Aslan burçlarının yaşadıkları mekan şatafatlı ve aynı zamanda da aydınlık olmalıdır çünkü gösterişi severler. Altın kaplama objeler, altın ve parlak sarı renkleri evlerinde yer verdikleri detaylardandır. Almak istedikleri şeyler için borçlanmaktan korkmazlar. Sofra düzenine önem verirler. Eksiksiz, zevkle hazırlanmış, görkemli sofralar aslan burcunu hem tatmin eder hem de iştahını açar. Bu yüzden sofra takımlarını özenle seçer. Ne de olsa o, sofranın kralıdır. Duvarlarında sütlü kahve ve şarap renkleri hakimdir. Fazla modern çizgiye sahip eşyaları satın almaktan çekinirler. Biraz klasikten yana seçimler yaparlar. Evleri her zaman eksiksiz olmalıdır. Detaycı yaklaşımları onları en lüks adreslere çeker.

Başak Burcu
Başak burcu insanı detaylara çok önem verir ve zarif bir zevki vardır. Açık renklerden hoşlanırlar. Yaşam alanlarında beyaz, gri, bej ve denizci mavisini kullanmak isterler ama titiz tavırları onları bu renklerden uzak tutar. Duvar kağıdı ile yastık kumaşının, halı ile perdenin uyumu onlar için önemlidir. Evlerinde ne bir eksik ne bir fazla eşya bulundurmayı sevmezler. Dolapları onlar için önemlidir. çekmece örtüleri, giysilerini istiflemek için kutular, bölmeler onlara en çok hitap eden detayların başında gelir. Fazla eşyadan hoşlanmadıkları için tek parçalık büyük eşyaları tercih edebilirler. Organik eşyalar ve kumaşlar başak burcunun dekorasyonunda bulanan, onlara haz veren parçaların arasında yer alır.

Terazi Burcu
Terazi burcu adaletin simgesidir. Okumak, öğrenmek ve öğretmek ister. Evlerinde kitaplık ve çalışma odası mutlaka olmalıdır. Kütüphaneler onlar için hep önemli olmuştur. Belli bir renge olan bağımlılıkları yoktur, yeter ki renkler arasında uyum olsun. Düzene önem verirler. Onları sofra masası ya da çalışma masası başında görebilirsiniz. Yatıp uzanmak yerine bir şeyler yazar ya da okurlar. Gece lambaları vazgeçilmezleridir. Onlar için evin her tarafının aydınlık olmasına gerek yoktur. Kullandıkları alanların aydınlık olması yeterli. Duvar saatleri sevdikleri objelerdendir, aynı zamanda televizyon seyretmekten de hoşlanırlar. Onlar sakin ve sade evlerinde dünyayı takip eden bir kişilik yansıtırlar.

Akrep Burcu
Akreplerin dekorasyon zevki diğer burçlara kasvet hissi uyandırabilir. Akrep burçları koyu renklerden hoşlanır. Koyu kestane ve koyu şarap rengi onlar için düşünülebilir. Uçuk tasarımlar ilgilerini çekebilir ama bu tasarımların gerçekten küçük eşyalar olması gerekir. Düzenli ve temizlerdir. Koydukları eşyaları bıraktıkları yerden almaları çok önemlidir. Kendi dünyalarına kapalı bir kişilik yansıtırlar. Gizlilik onlar için vazgeçilmezdir. Dolabı genellikle kilitli olur ya da kilitli çekmecelere sahiplerdir. Rahat bir yatak, onları çok mutlu eder. Evlerinin sadece bir yeri değil tüm yaşam alanları onlar için önemlidir. Misafir ağırlamaktan pek hoşlanmadıkları için yemek masaları da genelde küçük boyuttadır. Biri ile birlikte dekorasyon seçimi yapacaklarsa evlerinde mutlaka sadece kendilerine ait olan bir alan olsun isterler. Onların zevkini yansıtan, rahat ve mistik bir kanepe ömürlerini geçirecekleri, eskise de atamayacakları bir parça olabilir.

Yay Burcu
Yay burcu enerjik bir burçtur. Aynı zamanda değişken özelliği taşır. Onlara hitap eden canlı renklerin yanında gök mavisi, mor ve turkuaz renklerine de dekorasyonda yer verirler. Mekanları sıradanlıktan uzak, ferah ve canlı olmalıdır. Klasik eşyalardansa rahat seçimlere yönelirler. Farklı, keşfedilmemiş ayrıntılar ve parçalar onlara mutluluk verir. Aynı zamanda eskiye bağlılıkları da vardır ve antika eşyalardan da hoşlanırlar, fakat evlerinde fazlasını barındırmaktan kaçınırlar. Pratik çözümler ilgilerini çeker. Pahalı eşyalar onlar için cazip olabilir. Yaratıcılıklarını kullanarak sıfırdan ürettikleri eşyaları kullanmaktan da büyük zevk alırlar. Mum ve tütsü gibi mistik yansımalar ilgilerini çeker. Evleri kesinlikle klasik çizgilere saplanmış bir tarz ortaya koymaz. Hoşlandıkları şeylere sahip olma arzusu hissederler, bu yüzden zaman geçtikçe evlerinde eşyalar fazlasıyla birikir. Sahip oldukları her eşya onlar için yaratıcılık ilhamıdır.

Oğlak Burcu
Oğlak burcu ciddi yapıda bir kişilik sergiler. Siyah gibi klasik renkleri sever. Aşırı derecede mükemmeliyetçi bir yapı sergiler. Hesaplar, karşılaştırır, projelendirir ve öyle almaya karar verir. Denizci mavisi ve kahverengi, dekorasyonlarında öne çıkan renklerdir. En iyinin kendisinin olduğuna inanır ve bununla birlikte en iyi de onlarda olmalıdır. Hayal etme güçleri yerine yönetme yetenekleri daha gelişmiştir. Oğlak burçları moda akımlarından ve profesyonel dekoratörlerden yardım alırlar. Ortaya istedikleri gibi bir sonuç çıkacağına inanırlarsa para harcamaktan kaçınmazlar. Koltuk takımı seçimlerinde deri ve kadife kumaş ilgilerini çekebilir. Yer döşemesi seçimlerinde kaliteli, kendini gösteren malzemeyi tercih ederler. Evlerinin genel görünümü klasikten yanadır. Uzman mimarların eşliğinde banyolarını bile seçkin bir hale çevirebilirler.

Kova Burcu
Kova burçları yenilikçi yapı sergilerler. İlklerin onlarda olması hoşlarına gider. Günden yana olmaktansa gelecekten yanadırlar. Fütürist tarzları vardır. Her şeyden önce cesurlardır. Denenmemişi denemekten korkmazlar ve orijinal fikirlere açıktırlar. Tüm bu özellikleri ev dekorasyonlarına da yansır. özel tasarımlar onları tatmin eder. Kişiye özel hazırlanan, tek olan şeyleri almaya özen gösterirler. Yaşam alanları oldukça modern ve sadedir. Fazla duran eşyaları hemen atarlar. Gözden çıkarmak konusunda da korkusuzdurlar. Antika eşyalar yerine yenilikleri tercih ederler. Kat kat olan perdeler içlerini bunaltır. Yoğunluktan yana değildirler. Evlerinde halı yerine parke ya da marley yer döşemesi göze çarpar.

Balık Burcu
Evlerinde en çok zaman geçirmekten hoşlanan, misafirperver burçlardır balık burçları. Kendi zevklerinin yanında eve gelecek misafirlerinin de rahat etmelerini göz önüne alarak seçim yaparlar. Pembe, beyaz ve eflatun tonlarını severler. Huzur onlar için çok önemlidir. Yaşam alanları abartılı eşyalardan uzaktır. Doğal olan her şeyi severler. Perde konusunda keten kumaşı tercih ederler. Misafirperver yapıları onları büyük sofra masası almaya yöneltir. Sadelikten yana, eksiksiz sofralar hazırlamaktan keyif alırlar. Sofra aksesuarlarına ve yemek takımlarına düşkünlerdir. Yatak odaları mahremiyetleridir ve ayrı bir zevk ile döşerler. Misafirperver yapıları evlerinin yer köşesini yakınlarına açacakları anlamına gelmez. Fakat yine de paspaslarında ‘hoş geldiniz’ yazısına rastlayabilirsiniz. Balık burçlarının evlerindeki huzuru daha içeriye adım atar atmaz hissedersiniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?