Büyükler Medyada, Diğerleri Sahada Oynuyor

buyukler sahada digerleri medyada kamil anahar -fBüyükler Medyada, Diğerleri Sahada Oynuyor. Kamil Anahar yazdı. Türk futbolunun büyükleri ligin ikinci yarısında adeta medyaya köşe kapmaca oynarken, diğerleri ise gerçek güçlerini sahada gösterdiler.

Büyükler Medyada, Diğerleri Sahada Oynuyor

Türk futbolunun büyükleri ligin ikinci yarısında adeta medyaya köşe kapmaca oynarken, diğerleri ise gerçek güçlerini sahada gösterdiler.

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi takımlar ikinci yarıya puan kayıplarıyla girdi. Lider Galatasaray, Hollandalısı Sneijder’i getirene kadar Kasımpaşa karşısında havlu attı.

Belhanda ile söz kestiğini bildiren Fenerbahçe ise Yılmaz Vurallı Elazığspor’un elinden uzatma dakikalarında beraberliği kurtardı.

Samet Aybaba’nın ekibi Besiktaş da birçok isim seslendirirken, kara-kartal sahasında İstanbul Büyükşehirspor’a iki puan bıraktı. Siyah-beyazlı ekipte son günlerde Brezilyalı Dentinho’nun ismi geçmeye başladı.

Ya Fırtına. Ondan eser bile yok sahada.. Karadeniz’in bordo-mavili ekibi kupaya sarılmış vaziyette. Kendi sahasında Karabükspor’a 3-1 mağlup olan Trabzonspor’da gidenler-gelenler medyada yer alıyor ancak ne giden var ne de gelen.

Ya diğerleri..

Ankara temsilcisi Gençlerbirliği. Belçika’dan kadrosuna bedelsiz kattığı Yeni dükkanında önemli galibiyetlere imza atan Mesut Bakkal ile Karabükspor.

Şota’nın ivme kazandırdığı Kasımpaşa. Arkasında seyirci desteği olmayan ancak sahada her şeyini ortaya koyan bir İstanbul Büyükşehirspor.

Bunlar, spor medyasında ufak tefek haberlerle yer alan ekipler. Ama sahada ise gerçek futbolu oynayanlar onlar.

Bu nasıl oluyor.

İşte Türk futbolunun gerçeği.

Üsttekiler, har vurup harman savuruyor. Diğerleri ise ayağını yorganına göre uzatıyor.

Galatasaray neredeyse, Florya Metin Oktay Tesisleri’nin anahtarlarını Sneijder’e teslim edecek.

Ya bu kadar işgüzarlık olur mu ?

Büyüklerin tribünlere oynaması bu ülkede artık sermaye gösterimi..

Ancak gerisi ne olacak ?

Galatasaray, Fenerbahçe’nin borçları, Beşiktaş’ın “FEDA’ları ne kadar devam edecek. Trabzonspor’un 200 trilyonun kapısına dayanan borcunun geriye dönüşü olabilecek mi ?

12 yabancısıyla adeta yabancı çöplüğü haline getirilen Karadeniz ekibinde bunun sorumlu kim ?

Sadri Şener, bugün var yarın yok. Şenol Güneş de yok. Harcamayı yap. Borcu bırak. Al şapkanı koy yola..

Ne yargılayan var ne hasap soran. Ne ala..

Kamil Anahar 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?