California’da aşk! California’yla aşk!

California!
Seni seviyorum!

Mart ayının ortasında bile yazdan kalma bir gün yaşanıyor. Burada öyle dört mevsim falan yok burda mevsim bir tane: yaz, yaz, yaz! Arada bir yağmur yağdığında hemen eve gidip sıcak bir çorba, koca kupalarda çay ve sinema moduna geçiyoruz ev arkadaşlarımla. Herkes evde olmak istiyor yağmur yağınca, telefon trafiğimiz artıyor ve herkes bir şekilde, mümkün olan en kısa sürede eve gelmeye çalışıyor işten, okuldan… Her nerdeysek… Havalar ısındığında ise bahçe mi veranda mı balkon mu adını bilemediğimiz patiomuzda mangalımız Osman Paşa’nın başından ayrılmıyoruz. Sabahları pazar kahvaltıları yapıyoruz waffleli, omletli pek bir mükellef sofralar. Akşamları da mangal, ızgara. Her gün sanki planlamışız, organize etmişiz gibi farklı bir konsepte sahip. Ama aslında çoğu spontane… Bazen Türk Sanat Müziği çalıyor Orange County’nin en eğlenceli, en mutlu evinde bazen Amerika’nın popüler müzikleri, hiphop şarkıları. Her birinin tadı, keyfi başka tabi sonuçta mevsim yaz, bize hep yaz… Hava güneşli, hava sıcak…

Canım Annem, Canım Babım bu ay sonunda yanımda olacaklar. Onları özlemek canımı sıkmıştı artık bu birden aklımıza gelen bir fikirdi ve çok hızlı, heyecanlı geçen haftanın sonunda artık biletlerini de aldık. Onları gördüğüm ve sarıldığım ilk an için sabırsızlanıyorum! Beraber güzel bir tatil planladık, California’nın en güzel şehirlerini, sahillerini gezmemiz şart!

Eksi 10 da her hafta California’dan hem haberler veriyor, hem festivallere, çeşitli organizasyonlara, etkinliklere katılıyor. Bir Amerikalı profesörün çay sunumunu da bize ulaştırıyor, Science dergisince en iyi bilim adamı seçilen Türk bilim adamımızı da bize tanıtıyor. California’nın güzelliklerini, sahillerini de unutmuyor, Türk kültürünün Kuzey Amerika’da yaşayan Türkler tarafından büyük bir gururla nasıl yaşatıldığını ekrana yansıtıyor her hafta.

Kısacası Eksi 10 da diyor:

California!
Seni seviyoruz!

İrem Akdere / Los Angeles
[email protected]

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?