California’da Türkiye Tartışıldı

Dün akşam Los Angeles Ticari Ateşiliği ve Turizm Ateseliği öncülüğünde Güney California’da bulunan Türk toplumunun kanaat liderleri bir araya gelerek “Türkiye’nin Ticari ve Turistik gelişimi” konusu üzerinde bir beyin fırtınası toplantısı gerçekleştirdi.

 

Los Angeles’taki bütün iş çevreleri ve dernek temsilcilerinin davet edildiği toplantı ATAA Başkanı Ergun Kırlıkovalı‘nın Irvine şehrinde bulunan ofisinde gerçekleşti.

Toplantıya Ergün Kırlıkovalı‘nın yanı sıra Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) Başkanı Ahmet Önerbay, Orange County Türk Amerikan Derneği (OCTAA) Başkanı Mehmet Ali Tan, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu başkan yardımcısı Ahmet Atahan, Güney Californiya Türk Amerikan Dernekleri yöneticisi Tolga Yaprak, Eski Los Angeles Ticari Ateşesi Erdal Aktan, Eski ATASC başkanı Yunus Aksoy, Gazeteci ve Fotoğrafçı Mert Türkoğlu, Federasyon görevlisi Maria Çakırağa, ATAA Yönetim kurulu üyesi Brian Türk, Los Angeles Ticari Ateseleri Gürkan Süzer ve Murat Gören katıldı.

Toplantıda Türkiye’nin Ticari gelişimi ile ilgili geniş bir çalışma yapıldıktan sonra Türkiye’nin Turizm tanıtım faaliyetlerinde ne tür ögelerin öne plana çıkarilirsa ekonomik ve ticari kazanimlarin sağlayabileceği, nasıl bir yöntem uygulanmasının uygun olacağı ve Türkiye’nin ekonomik/ticari reklamının en iyi şekilde nasıl yapılabileceği konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Yaklaşık 3 saat süren toplantı sonrası Los Angeles Ticari Ateseleri Gürkan Süzer ve Murat Gören toplantıyla ilgili bir rapor hazırladı ve hazırlanan raporu ilgili bakanlığa ileteceklerini bildirdi.

Alaturkaonline.com / Los Angeles

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?