calisma-odasi-dekorasyonu

İyi Bir Çalışma Odası Tasarlamak İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir? Çalışma odanızı dekore ederken nelere dikkat etmelisiniz?

Günümüzde birçok aile, evindeki bir alanı çalışma odası haline getiriyor. Bu tip bir alanın temel avantajı, evdeki tüm bireyler tarafından kullanılabilmesi. Gerek iş yerinde yoğun geçen dönemlerde eve getirilen işler, gerek evden çalışanlar için gün içinde yapılması gereken bilgisayar işleri, gerekse okula giden çocuklar için alternatif alanda yapılacak grup dersleri, bu tip bir çalışma odasında sessiz ve rahat bir ortamda yürütülebiliyor. Doğru dizayn edeceğiniz bir çalışma odası, evinizdeki bu tip işlerin kolay ve hızlı bir şekilde yürütülmesini sağlayacaktır. Bu yazımızda, yeni nesil bir çalışma odası oluşturmanız için gerekli fikirleri sizlerle paylaşıyoruz.

İyi Bir Çalışma Odası Tasarlamak İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Çalışma odası tasarlarken, evdeki bireylerin temel ofis ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun. Eğer herkes bu alanı bireysel olarak kullanacaksa duvara bitişik bir çalışma masası, ya da alan grup halinde kullanılacaksa (örneğin çocuğunuzun arkadaşları ile topluca ders çalışması ya da iş yerinden arkadaşlarınızla hafta sonu hazırlayacağınız bir sunum gibi) orta kısımda bir masa tercih etmelisiniz.

Çalışma odanızda, herkesin ihtiyacı olacak elektronik aletler de bulunmalıdır. Evdeki diğer bilgisayarlardan ayrı olarak bu alanda konumlandıracağınız bir bilgisayar, aynı zamanda evinizdeki “server” ihtiyacını da karşılayabilir. Böylece yazıcı tarayıcı veya büyük depolama birimlerini bu bilgisayara bağlayarak hem daha uygun fiyatlı hem de daha hızlı ve az elektrik harcayan bir ev ağı oluşturabilirsiniz. Ayrıca, grup halinde yapacağınız çalışmalar için çalışma odanızda bir projeksiyon cihazı bulundurmanız evinize gelecek iş arkadaşlarınızın gözünde profesyonel bir imaj oluşturacaktır.

Reklamlar

Facebook Yorumları

yorum

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?