Caniye ‘deli raporu’ Gizem’in babasını öfkelendirdi

NORVEÇ’te aralarında Gizem Doğan’ın da bulunduğu 77 kişiyi öldüren aşırı milliyetçi Anders Behring Breivik’e “cezai ehliyeti yoktur” diye rapor verilmesi kamuoyunu ikiye böldü.

Gizem Doğan’ın babası Abdulkadir Doğan, MedyaTurk’e verdiği röportajda karara, “Şok oldum. Böyle bir karar Norveç’e yakışmamıştır. Böyle birşeyi kabul edemeyiz. O insan deli falan değildir. Yaşanan olaya bakarsanız planını ve projesini daha önceden yapmış birini görürsünüz” diye tepki gösterdi.

Breivik’in bu saldırıyla ilgili 1500 sayfalık bir manifesto hazırladığı hatırlatılan Abdulkadir Doğan, “Evet, gerçekten çok süper planlamış ve o kadar akıllı ki vurduğu çocukların öldüğünden emin olmak için her birinin kafasına birer kursun daha sıkıyor. Ve bütün bunları öyle akıllılık içerisinde yapıyor ki…

Uzmanların raporunda deniliyor ki bu kişinin şizofren hastalığı var ve toplum için tehlikeli bir insan. Hayır efendim, bu kesinlikle doğru değil. Bu kişi deli falan değil, azılı bir yabancı düşmanıdır. Buradaki İşçi Partisi’nin düşmanıdır. “O kampta yetişecek gençlerin beyinlerini parçalayacağım” diyerek yola çıkmış ve parçalamıştır da” dedi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?