CATA Chamber IVIAD Grubunu Ağırladı

İstanbul İşadamları Derneği’ne bağlı enerji grubu 10 kişilik bir heyetle Los Angeles ve çevresindeki enerji şirketleri hakkında bilgi edinmek, bu alanda yeni oluşumlar ve gelişimleri öğrenmek üzere Kaliforniya Türk Amerikan Ticaret Odası (CATA Chamber) ev sahipliğinde Güney Kalifoniya’ya bir seyahatte bulundu.

Bu çerçevede 150 enerji şirketinin bağlı olduğu kurum Clean Tech ile de bilgi alışverişinde bulunurken, aynı zamanda iş dünyasının öne çıkan isimleri ile görüşme fırsatı yakaladı.

Disneyland’ın bulunduğu Anaheim Şehri Belediye Başkanı Tom Tait doğal taş sektöründen sonra enerji sektörü ile de Türkiye’yle tanışmaktan son derece memnun oldu. Tait, görüşmede iki ülke ekonomisine katkıda bulunmaktan ve oluşacak herhangi bir işbirliğine vesile olmaktan son derece memnun olacağını belirtti.

“Türkiye’nin büyümesi dikkate değer”

Long Beach Chamber of Commerce Başkanı Randy Gordon Amerika Birlesik Devletleri’nde dünyanın en  büyük limanlarından birine sahip olduklarını ve bir yönüyle ekonominin nabzını tutabildiklerinden bahsederken şehirlerinde bulunan bazı şirketler hakkında bilgiler verdi. Bu şirketler ile ileriye yönelik planların yapılması gerektiğini belirten Başkan Gordon Türkiye’nin büyümesini dikkate değer bulduklarını ve iki ülkenin ticaret hacminin gelişmesi gerektiğini ifade etti.

Kaliforniya’nın kalbi sayılan ve dünyanın önde gelen merkezlerinden olan Los Angeles Chamber Başkanı Gary Tobben ise Türkiye’nin ismini artık çok sık duyduğunu ve iki ülkenin ve özellikle Kaliforniya ve Türkiye’nin işbirliğinin artmasını ve şu anda çok yüksek olmayan ekonomi kapasitesinin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca Tükiye’den değişik gruplar ve devlet yöneticilerinin ziyaretinden  duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

IVIAD Enerji Grubu   gunduzunde bazi yerel Turk sirketleri gezdikten sonra Kaliforniya Türk Amerikan Ticaret Odası ( CATA Chamber ) yönetimiyle biraraya geldikleri akşam yemeğinde karşılıklı olarak neler yapılabileceğini görüştüler.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?