CATA Yeni IRS Uygulamaları Üzerine Seminer düzenledi

CATA Chamber Yeni IRS Uygulamaları ve ABD dışındaki hesaplardaki paraların vergilendirmesi konusundaki af ile alakalı seminer düzenledi.

Alaturka | Los Angeles – Kaliforniya Türk Amerikan Ticaret Odası (CATA Chamber) yeni IRS uygulaması ve mevcut af ile alakalı seminerlerinin ilkini 24 Ocak tarihinde Irvine Civic Center’da yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

CATA-Neal N. Chilingirian-4

Program öncesinde verilen resepsiyonda katılımcılar networking çalışmaları yaparken yalnızca Los Angeles’daki işadamları değil Türkiye’den de yatırım amaçlı gelmiş yeni isdamlarıylada tanışma fırsatları buldular.

Seminerin konuşmacısı Hukukçu Neal N. Chilingirian‘ dı.

CATA-Neal N. Chilingirian-1

Neal Chilingirian semineri 3 bölümde sunarken önceliği “Çifte vatandaşlığı olanların, yeşil kart sahiplerinin ve Amerika’da çailşma izni olanlar kişilerin Yabancı Banka Hesapları” konusuna verdi.

2014 yılının Haziran ayında ABD ve Türkiye arasında yapılan uluslararası bir anlaşmayla 250 den fazla Türk Bankası mudilerinin hesaplarını ABD’yle paylaşıma başlamış olduğu ve bu hesaplarda 10.000$ dan fazla bir meblağa bulunuyorsa bunun ABD’ye vergi sezonunda bildirilmesi gerekliliği üzerinde ayrıntılı duruldu.

CATA-Neal N. Chilingirian-4

Bu konuyla ilgili “Eğer yabancı banka hesaplarınızdaki parayı IRS’e raporlamazsanız cezasının banka hesabınızdaki paranın üç katı olacağı” , “Mükellefler yabancı banka hesaplarını raporlamadıklarından dolayı hapse girerler mi?“, “Türk ve İsviçre hesaplarınızda ki parayı Amerika Birleşik Devletlerine şimdiye kadar bildirmediyseniz başınıza neler gelebilir” soruların yanıtları arandı.

CATA-Neal N. Chilingirian-2

Seminerin diğer bölümlerinde;

ABD vatandaşı olmayan bir kişi için Amerika Birleşik Devletleri’nde gayrimenkul yatırımı yapmak için en iyi sistem nedir? Nasıl çalışır?

Amerika Birleşik Devletlerine göç etmeden önce gelir ve emlak vergisini en aza indirmek için neyi gözönünde bulundurmanız gerekir?

gibi önemli bir çok soruya da cevap veren Chilingirian’a program sonunda CATA Chamber Başkanı Remzi Öten  tarafından değerli elsanatı bir eser takdim edildi.

CATA-Neal N. Chilingirian-3

Kaçıranlar için aynı konulu ikinci seminer 7 Şubat’ta San Diego’da yapılacak.

Hukukçu Neal N. Chilingirian kimdir?

İstanbul doğumlu olan Chilingirian küçük yaşlarda ailesiyle birlikte Los Angeles’a gelmiş, UCLA‘de Ekonomi ve Business Bölümünü, Hasting College’de Hukuk ve USC’de Business Taxation masterini tamamlamıştır. Neal N. Chilingirian Kaliforniya Barosunun Vergi Uzmanı olarak belgelediği 400 özel hukukçusundan biridir.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?