Cedi Osman: Türk halkının desteği bana inanılmaz moral oluyor

Cedi Osman: Türk halkının desteği bana inanılmaz moral oluyor. Umarım ben de basketbolumla Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ediyorumdur.

Cedi Osman: Türk halkının desteği bana inanılmaz moral oluyor

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Cleveland Cavaliers’ta forma giyen milli oyuncu Cedi Osman, Türk halkından gördüğü desteğin kendisi için moral kaynağı olduğunu belirterek, “Maçlara ona göre çıkıyorum” dedi.

Cedi Osman, Cleveland’daki Quicken Loans Arena’da oynadıkları Philadelphia 76ers karşılaşmasının ardından Bilgin Şaşmaz‘ın sorularını yanıtladı. Deplasmanda dün oynadığı Indiana Pacers maçından mağlup ayrılan Cleveland Cavaliers’ın, NBA’in genç ekiplerinden Philadelphia 76ers karşısında “çok zorlu bir galibiyet aldığını” ifade eden 22 yaşındaki milli basketbolcu, “Philadelphia 76ers çok iyi oynadı. Dünkü mağlubiyetten sonra evimizde galip gelmek istiyorduk, kazandık. Takımın morali iyi durumda. Aynı şekilde devam etmek zorundayız” diye konuştu.

Türk halkının desteği moral kaynağı 

NBA’e adapte olmakta zorluk yaşamadığını ifade eden Cedi Osman, “Takım arkadaşlarım ve koçlarım geldiğim günden itibaren çok yardımcı oldular. Hiç yabancılık çekmedim diyebilirim. Herkes çok sıcak ve iyi niyetli bir biçimde bana yardımcı oldu” ifadesini kullandı. NBA’de forma girmekten büyük keyif aldığını ve ABD’de mutlu olduğunu ifade eden milli basketbolcu, “Umarım ilk yılımda şampiyonluk yüzüğünü takan takım biz oluruz” değerlendirmesinde bulundu.

NBA’de oynamasına rağmen Türk halkının kendisini yakından takip etmesini nasıl bulduğu sorulduğunda Cedi Osman, “İnsanların beni desteklemesi, gece kalkıp beni izlemesi benim için çok gurur verici bir durum. Benim için inanılmaz bir moral oluyor. Maçlara Türk halkının beni desteklediğini bilerek, ona göre çıkıyorum. O yüzden herkese beni destekledikleri için çok teşekkür ediyorum. Umarım ben de basketbolumla Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ediyorumdur” şeklinde konuştu.

Basketbolu bırakana kadar NBA’de oynamak istiyorum

Cleveland Cavaliers gibi NBA şampiyonluğu için yarışan bir takımın kadrosunda yer aldığı için kendisini “çok şanslı” hissettiğini dile getiren ünlü oyuncu, “Böyle bir kadroda yer almak benim için inanılmaz, çok mutluluk ve gurur verici bir şey. Takım arkadaşlarım arasında çok şeyler öğrenebileceğim çok tecrübeli oyuncular var” dedi.

Efsanevi basketbolcu LeBron James gibi isimle o sahayı paylaşmaktan duyduğu mutluluğu da ifade eden Cedi Osman, “O genel olarak herkese yardımcı olan birisi. İnanılmaz bir lider ve oyuncu. Ben de onunla aynı takımda olduğum için çok mutluyum. Ondan öğrenecek çok şeyler var” açıklamasında bulundu.

Genç yaşta başarılı bir kariyere ulaşmasının hedeflerini nasıl şekillendirdiği sorulduğunda Cedi Osman “Genel amacım basketbolumu sürekli geliştirmek ama asıl hedefim NBA’de kalıcı olmak. Basketbolu bırakana kadar NBA’de oynamak istiyorum” cevabını verdi.

FIBA’nın sezon içi milli takım maçları kararı

Cedi Osman, Uluslararası Basketbol Federasyonu’nun (FIBA) sezon içi milli takım maçları kararını şöyle değerlendirdi:

Bütün oyuncuları zor durumda bırakan bir uygulama. Hiçbir takım as oyuncularıyla oynayamadı. Oyuncular, oynadıkları takım ve milli takımlar arasında kalıyorlar. Bu da onları olumsuz şekilde etkiliyor. Ama sonuçta maçlar oynanıyor. Türkiye’nin maçlarını yakından takip ediyorum. İkide iki yaptık. İnşallah Şubat ayındaki maçları da kazanarak Dünya Kupası elemelerinde en iyi şekilde ilerleriz.”

LeBron James Indiana Pacers mağlubiyeti sonrası yaşananları anlattı

Öte yandan soyunma odasında gazetecilere açıklamada bulunan LeBron James de Pacers mağlubiyetinin ardından Indiana’da yaşadıkları 5 saatlik gecikme nedeniyle oyuncuların sabah 04.30’da evlerine ulaşabildiklerini, bunun da tüm düzenlerini bozduğunu söyledi. Takımın yorgunluk nedeniyle “berbat” durumda olduğunu ifade eden James, profesyonelliğin gereği olarak en iyi şekilde mücadele ettiklerini ve “çok önemli bir galibiyet” elde ettiklerini sözlerine ekledi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?