Cellat Kony’yi çeken adam çıldırdı

Kendini özgürlük savaşçısı ilan ederek Uganda ve Kongo’da çocuklardan ordu kuran Joseph Kony’nin vahşetini tüm dünyaya duyuran yönetmen Jason Russell gözaltına alındı. Nedeni ise ‘özgürlük davası’ değil çıplak olarak sokakta mastürbasyon yapması.

AİLELERİNDEN kaçırdığı çocuklarla kendine bir ordu kuran Ugandalı Joseph Kony’nin yakalanması için hazırlanan, dün öğlen itibariyle YouTube’da 80 milyonu aşkın kişinin izlediği “Kony 2012” videosunun yönetmeni Jason Russell dünyayı şaşkınlığa uğrattı. Russell, perşembe günü sadece iç çamaşırlarıyla sokağa çıkıp mastürbasyon yaparken gözaltına alındı. San Diego’da yaşanan olayda, 33 yaşındaki yönetmen sokakta tuhaf hareketler yapıp çığlık atarak yayaların, sürücülerin dikkatini çekti.

Çevredekiler şikâyet etti

Russell’ı çevre sakinlerinin çağırdığı polis durdurdu. San Diego Polis Müdürlüğü sözcüsü Andra Brown, Russell’ın hastaneye kaldırıldığını belirtirken, “Görgü tanıklarından biri mastürbasyon yaptığını söyledi” dedi. Russell’ın olay sırasında alkollü olduğu iddia ediliyor.

Aşırı yorgunluktan şaşırdı

Ailesi ise Russell’ın uyuşturucu ya da alkol problemi olmadığını belirterek “Aşırı yorgunluğun da etkisiyle bazı akılsız şeyler yaptı. Sağlığına odaklanacağız. Bazı eleştiriler de Russell’ı etkiledi” açıklaması yaptı. Filmi hazırlayan, Russell’ın da kurucu üyelerinden olduğu “Invisible Children” (Görünmeyen Çocuklar) grubundan Ben Keesey ise “Russell yorucu PR kampanyasının sonucu olarak yorgunluk, susuzluk, yetersiz beslenme yüzünden hastaneye kaldırıldı” dedi. İki çocuk babası psikiyatri servisinde tutuluyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?