Celse No: 82?!

TBMM-Gizli-Celse-Zabitlari-Cilt-1-4

Celse No: 82, Hayrullah Mahmud Özgür yazdı.

Celse No: 82?!

CELSE NO 82 / SİLİVRİ GÜNCESİ YA DA 13 NUMARALI SANIK HAYRULLAH MAHMUD’UN İFADE TUTANAĞI VEYAHUT MEVZU-U BAHİS VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR?!

Celse No: 82?!

T.C.

İSTANBUL

13.AĞIR CEZA MAHKEMESİ

( CMK 250 MADDESİ İLE YETKİLİ ) DURUŞMA TUTANAĞI

ESAS NO :2008/209

CELSE NO :82

CELSE TARİHİ :07.05.2009

BAŞKAN :KÖKSAL ŞENGÜN 20909

ÜYE :HASAN HÜSEYİN ÖZESE 28298

ÜYE :SEDAT SAMİ HAŞILOĞLU 37266

C. SAVCISI :MEHMET ALİ PEKGÜZEL 33954

C. SAVCISI :NİHAT TAŞKIN 36924

KATİP :AHMET ELMALI 116766

07.05.2009 tarihli oturum açıldı.

Tutuklu sanıklardan hayrettin Ertekin, Ümit Sayın, Erkut Ersoy, murat çağlar, Erol Ölmez, Mehmet Adnan Akfırat, Mete Yalazangil, Semih Tufan Gülaltay, Sedat Peker, aydın Yüksek ve Fikret emek dışındaki tutuklu sanıklar cezaevinden getirildi.

Bağsız olarak huzurdaki yerlerine alındı.

Tutuksuz sanıklardan, Güler Kömürcü Öztürk, Kemal Şahin, Feridun Refik Nuhoğlu, Mehmet Murat Yücel, Hayrullah Mahmut Özgür ile bir kısım sanıklar müdafileri Mehmet Murat Yücel müdafii Av. Yağmur Cumhur Marşal, sanık Rafet Arslan müdafii Av. Naci Gürkan, sanık Doğu Perinçek ve diğer işçi partililer müdafii Av. İbrahim Erdoğan, Av. Hasan Basri Özbey in geldikleri görülmekle, huzurdaki yerlerine alındı.

Açık yargılamaya devam olundu.

Sanık Hayrullah Mahmud Özgür huzura alındı.

CMK 147 ve 191. maddedeki yasal hakları kendisine izah edildi.

Mahkeme Başkanı: Avukatınız yok, hakkınızdaki suçlamalara karşı susma hakkınız var, her türlü delili toplatma hakkına sahipsiniz, savunmanızı hazırladınız mı”?

Sanık Hayrullah Mahmud Özgür: “Avukatım olmadan savunma yapacağım”

SANIK HAYRULLAH MAHMUT ÖZGÜR SORGU VE SAVUNMASINDA:

Sayın başkanım BOP eş başkanı AKP iktidarında AKP’nin vurgunlarına ihanetlerine anti demokratik uygulamalarına ortak olmayı reddettiğim için işsiz bırakıldım. Hukuksuzca işimden kovuldum. İşe iade davama müdahale edildi. Dosya numarası Yargıtay 9. hukuk 18 e 011 Çankaya, şimdi de çalışması engellenin ikametgâh adresi dahi elinden alınmış, Atatürk Türkiye’sinden yana olan ve meslek hanesinde gazeteci yazan sade bir vatandaş olarak terör örgütüne üye olma iddiası ile huzurlarınızdayım. İddia makamının şahsımı hedef alan çamur at izi kalsın mantığı içinde hazırlanmış iddiaların hepsini reddediyor ve iddiaları aynen kendilerine iade ediyorum. İsmet İnönü bir ülkede namuslular da namussuzlar kadar cesur olmazsa o memleket batar der. Bu anlamda cesaretimiz de namusumuz da tamdır. Hiç kimseni şüphesi olmasın. Korkmadan her türlü zorluğuna rağmen yazmaya AKP’nin vurgunlarını, Telekom’un özelleştirme sürecinde yapılan pazarlıklar örneğinde olduğu gibi deşifre etmeye devam edeceğiz. Hiç kimseye verilemeyecek hesabımız da yoktur. AKP’li vurguncular gibi milletvekili dokunulmazlık zırhının arkasına da saklanmıyoruz. Huzurlarınızdayız. Alnımız açık yüreğimiz pak. Hülasa AKP’nin Türkiye de rejim dönüştürmeyi amaçlayan karşı devrim çabalarına saygı duymuyorum. Sonuna kadar da karşısındayım. Bu uğurda ölmek AKP tarafından süründürülmek var ama Atatürk Türkiye’sinden dönmek yok diyorum. Ezcümle, gazi Mustafa Kemal Atatürk mevzu bahis vatan ise gerisi teferruattır der. Sözün özü iddia makamını teferruatlar ile ilgili soruları olacak ise yüce Türk milletinin huzurunda ve sayın mahkemeni huzurunda her daim o soruları cevaplamaya hazırım. Savunmam bitti efendim.”

Mahkeme Başkanı :” Klasör 37 dizi 428,427, deki emniyet ifadesi okundu, soruldu.

Sanık Hayrullah Mahmut Özgür:” evet efendim doğrudur.”

Mahkeme Başkanı :” Klasör 37 dizi 426 deki emniyet ifadesi okundu, soruldu.

Sevgiler

18 Nisan 2010

Hayrullah Mahmud Özgür

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?