Central Park’ta kar eğlenceleri

ABD’nin kuzeydoğusu bir hafta içinde ikinci kez vurduktan sonra New York’a ulaşan kar fırtınası, kentin dünyaca ünlü Central Parkı’nı eğlenceli bir kayak merkezine çevirdi.

Dün gün boyu süren ve sürekli tuzlama yapıldığı için yoğun olarak kullanılan kaldırımlar ile caddeler dışındaki tüm alanları beyaz örtüyle kaplanan kentte, okulların da tatil olmasını fırsat bilen New Yorklular soluğu Central Park’ta aldı.

Central Park’ı kayak merkezine çeviren New Yorklular, park içinde kayak ve snowboard yapıp kızaklara bindi. Kar tutmuş dalları ile birer sanat eserine dönen ağaçların altında, kızak ve kayak bulamayanlarda ellerine geçirdikleri karton kutuların kağıtlarıyla kayarak Central Park’ı kaplayan karın keyfini çıkardılar.

New Yorklular, birbirinden renkli plastik ya da şişme kızakları ve rengarenk giysileri ile Central Park’ta fotoğrafçılara da görsel bir zenginlik sundular.

New York’ta da Çarşamba gecesinden başlayıp sabahın erken saatlerinden itibaren kentte yaşamı etkilemeye başlayan poyraz fırtınası yüzünden okullar dün tatil edilmişti. Kar yağışı metro dışında tüm kent ulaşımında ise aksamalara neden oldu. Manhattan’dan komşu New Jersey Eyaleti’ne giden tüm otobüs seferleri  dün akşam saat 19.00’dan itibaren sabah saatlerine kadar iptal edildi. New York’ta çalışıp New Jersey’deki evlerine sadece otobüs ile ulaşmak zorunda olan çok sayıda kişi ise yollarda perişan oldu.

Kaynak:hurriyetusa

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?