Anasayfa Haberler Gündem Cep telefonları kredi kartı oluyor, ilk uygulama New York ve San Francisco’da

Cep telefonları kredi kartı oluyor, ilk uygulama New York ve San Francisco’da

Google, Mastercard, CitiGroup ve First Data and Sprint ortaklığıyla hizmete girecek servis ilk etapta New York ve San Francisco’da uygulamaya konulacak.

Google uzun zamandır beklenen Google Wallet ve Google Offers adlı yeni servislerinin duyurusunu yaptı.Google Wallet ile NFC (Near Field Communication – Yakın Alan İletişimi) özelliği taşıyan Android telefonları bir kredi kartı gibi kullanıp ödeme yapmak mümkün hale geliyor. Sistemin çalışma yöntemi ise oldukça basit: Telefonunuza Google Wallet uygulamasını indiriyorsunuz.Uygulamaya bağlı olarak çalışacak bir kredi kartı tanımlıyorsunuz ve bankanız bu işlemi onaylıyor. Bu işlemlerin ardında telefonunuzu bir kredi kartı gibi kullanmak çok kolay. Herhangi bir ödeme noktasına geldiğinizde yapmanız gereken tek şey cep telefonunuzu okuyucuya yaklaştırmak.

Google, Mastercard, CitiGroup ve First Data and Sprint ortaklığıyla hizmete girecek servis ilk etapta New York ve San Francisco’da uygulamaya konulacak.Google Wallet ile ödeme kabul edeceklerin arasında Macy’s, American Eagle Outfitters Inc, Toys R Us ve Subway gibi şirketler var. Sistemin başarılı olması durumunda bu sayının artacağı aşikar.Google Wallet ile birlikte sunulan Google Offers ise kullanıcılara çeşitli avantajlar ve indirim kuponları önerecek. Bu indirim kuponları Google Wallet ile alışveriş yaparken kullanılabilecek.

Zaman

YORUM YOK

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?