Cesedi bu gökdelenin altında

ABD’nin en ünlü sendika liderlerinden biriyken 1975 yılında aniden ortadan kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Jimmy Hoffa’nın, öldürüldükten sonra Detroit’teki ünlü General Motors (GM) gökdeleninin temeline gömüldüğü öne sürüldü.

New York Post gazetesinin haberine göre, Hoffa’nın o dönem şoförlüğünü yapan Marvin Elkind,ünlü sendikacınınmafya tarafından öldürülerek, o zamanlar henüz inşaat halinde olan binanın ıslak betonuna gömüldüğünü iddia etti.

Elkind, mafya lideri Tony Jack’in yıllar sonra bir gün ünlü GM gökdeleninin yanından geçerken temel kısmını işaret ederek, “Jimmy Hoffa’ya ‘Günaydın’ deyin çocuklar” dediğini söyledi.

ABD tarihinin en ünlü sendikacılarından biri olarak tanınan Hoffa, “Teamsters” adlı işçi sendikasını birkaç yıl içinde ülkenin en güçlü sendikası haline getirmişti. General Motors’ta çalışan işçilerin de üye olduğu sendika, sık sık mafya üyeleriyle olan bağlantılarıyla da gündeme gelmişti.

Hoffa, 1975 yılında esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduktan sonra 1982’de resmen ölü ilan edilmişti.

HAYATI FİLME ÇEKİLDİ

Hoffa’nın hayatı 1992 yılında beyaz perdeye aktarılmış, ünlü sendikacıyı usta aktör Jack Nicholson canlandırmıştı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?