53.6 F
Los Angeles
2 Nisan 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaCesetlerin üzerine işeyen askerleri savundu

Cesetlerin üzerine işeyen askerleri savundu

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin bu yıl yapılacak başkanlık seçimlerinde aday adayı olan Rick Perry, Afganistan’da öldürdükleri Taliban militanlarının üzerine işeyen askerlere ait videoya gösterdiği tepki nedeniyle Obama yönetimini eleştirdi.

Perry, Obama yönetiminin videoyu, “abartılı sözlerle kınadığını ve orduyu küçümsediğini” söyledi. Perry’nin sözleri, Senato Silahlı Hizmetler Komitesi Başkanı Cumhuriyetçi John McCain’in sözleriyle çelişti. McCain, ortaya çıkan görüntülerin Afganistan’daki savaşı olumsuz etkileyebileceğini söylemişti.

Teksas Valisi Perry ise CNN’e yaptığı açıklamada, “Açıkça, 18-19 yaşındaki çocukların böyle aptalca şeyler yaptığına çok sık tanık oluyoruz. O video da buna bir örnek” dedi.

Perry, söz konusu askerlerin kınanması ancak herhangi bir suçla yargılanmaması gerektiğini savundu.

BİR FİRE DAHA
Perry gibi Cumhuriyetçi Parti’nin aday adaylarından olan Utah eski Valisi Jon Huntsman, yarıştan çekildiği bildirildi.

New Hampshire oylamasında üçüncü olarak bir ivme yakalamasına rağmen yarıştan çekilen Huntsman’ın kararı, danışmanı tarafından açıklandı. Huntsman’ın kısa bir süre içinde kendi ağzından resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Iowa ön seçimlerinde çok düşük bir destek alan Huntsman’ın, 21 Ocak’ta yapılacak Güney Carolina oylamasında da tek haneli rakamların üzerine çıkması beklenmiyordu.

Sözcüsü Matt David, New York Times’a yaptığı açıklamada Huntsman’ın bundan sonra yarışın favorisi Mitt Romney’i destekleyeceğini ifade etti.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,406BeğenenlerBeğen
16,211TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın