60.5 F
Los Angeles
28 Mart 2023
AnasayfaHaberlerGündemÇevreciler Aspat için bir dava daha açtı

Çevreciler Aspat için bir dava daha açtı

BODRUM‘da birinci derecede doğal ve arkeolojik sit alanı olan, türkülere konu olan dünyaca ünlü Aspat Kalesi’nin bulunduğu koya kanal, marina ve milyonluk villalar yapıldı. Çevreciler inşaatı durdurmak için dava açtı.

Danıştay iki kez yürütmeye durdurma kararı verdi. Buna rağmen inşaatın sürmesi çevrecileri isyan ettirdi. Bodrum Kent Konseyi, inşaatın durdurulması ve cennetin koyun eski haline getirilmesi için Muğla 1. Bölge İdaresi Mahkemesi’ne yeni bir dava açtı. Çevrecilerin avukatı Mehmet Çilsal, taleplerinin gerekçesini, “Şirketin projesi yargı kararıyla iptal edildiği halde yatırım, inşaat ve işletme süreçleri hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor. İdare ve sermaye işbirliğinin hukuk düzenimizden güçlü olduğu süreç ne yazık ki ülkemize zarar veriyor. Aspat, mahkame kararlarına rağmen hukuktan nasibini alamamış olanları elinden kurtulamamıştır” diye açıkladı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,386BeğenenlerBeğen
16,227TakipçilerTakip Et
3,500TakipçilerTakip Et
7,710TakipçilerTakip Et
31,000AboneAbone Ol

Kaçırmayın