Chicago Willis Kulesi’nde Gökdelenlerin üzerinde yürüyüş keyfi

Chicago Willis Kulesi’nde Gökdelenlerin üzerinde yürüyüş keyfi. Chicago Willis Tower’daki 442 metre yükseklikteki cam balkon, her yıl 1,7 milyondan fazla ziyaretçi geziyor.

ABD’nin Chicago kentindeki dünyanın en yüksek gökdelenlerinden Willis Kulesi, 103. katında bulunan cam balkon sayesinde her yıl 1,7 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlıyor.

Kulenin 103. katında bulunan “Skydeck Ledge” cam balkonu, Chicago’nun en popüler turistik mekanlarının başında geliyor.

Yerden 412 metre yükseklikteki cam balkon, ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. Heyecan içinde Skydeck Ledge’e çıkan ziyaretçiler, bir anda kendilerini gökdelenlerin üzerinde yürür vaziyette buluyor.

Cam balkon için bilet, 22 dolara satılıyor. Skydeck Ledge’in VIP paketi ise kişi başı 65 dolara mal oluyor.

Yılda 1,7 milyondan fazla turistin ziyaret ettiği cam balkonda yürümek isteyenler, birkaç dakika süren bu deneyim için uzun süre sıra beklemek zorunda kalıyor.

Skydeck Ledge, ziyaretçilerine Chicago’nun bağlı olduğu Illinois’in yanı sıra Indiana, Wisconsin ve Michigan eyaletlerini kapsayan yaklaşık 80 kilometre yarıçaplı bir görüş mesafesi sunuyor.

Bina planına bakım ve temizlik amacıyla eklenen balkonlar, yaklaşık 680 kilogram ağırlığındaki cam panellerin yerleştirilmesiyle turistik mekan niteliği kazanmıştı.

Yüksekliği anteniyle 527 metreyi bulan Willis kulesi, 1997 yılına kadar dünyanın en yüksek gökdeleniydi.

Willis kulesi, “ABD’nin en yüksek binası” ünvanını 2013’te 541 metre yükseklikteki yeni Dünya Ticaret Merkezi binasına kaptırmıştı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?