62.9 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaAmerikaChicagoChicago'da Irkçılık ve Nefrete Karşı Protesto

Chicago’da Irkçılık ve Nefrete Karşı Protesto

Chicago'da Irkcilik ve Nefrete Karsi Protesto

Chicago’da Irkçılık ve Nefrete Karşı Protesto. ABD’nin Chicago kentinde ırkçılık ve nefret karşıtı gösteri düzenlendi.

Chicago’da Irkçılık ve Nefrete Karşı Protesto

Kentteki Federal Plaza önünde başlayan gösteriye binden fazla kişi katıldı.

Virginia’nın Charlottesville kentindeki olaylar sırasında hayatını kaybeden Heather Heyer’in de anıldığı program kentteki Trump Tower önüne kadar gerçekleşen yürüyüşle devam etti.

“Müslümanların da hayatları önemlidir”, “Irkçılığa karşı mücadele edeceğiz” ve “Burada nefrete yer yok” şeklinde pankartlar taşıyan göstericiler yürüyüş boyunca, “Ku Klux Klan’a (KKK), ABD Başkanı Donald Trump’a ve ırkçı ABD’ye hayır” ve “Nefret yok” şeklinde sloganlar attı.

Chicago polisi etkinlik süresince çevrede, yürüyüş güzergahında ve Trump Tower önünde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Chicago’da binin üzerinde kişinin katıldığı gösteride, son dönemde artış gösteren ırkçılık ve nefret olayları protesto edildi.

ABD’de ırkçılık karşıtı gösteri

ABD’nin Chicago kentinde, ırkçılık ve nefret karşıtı gösteri düzenlendi.

Kentteki Federal Plaza önünde başlayan gösteriye binden fazla kişi katıldı. Onlarca faklı grup temsilcisinin oluşturduğu kalabalığa hitap eden konuşmacılar, son dönemde artan ırkçılık ve nefret olaylarına dikkati çekti.

ABD’nin vazgeçilmez ilkelerinden olan “ifade özgürlüğü”nün kişilere ırkçı söylemlerde bulunma hakkı vermediğini vurgulayan konuşmacılar, siyahilerin yanı sıra Müslüman ve diğer gruplara yönelik nefret eylemlerindeki artışın endişe verici boyutlara ulaştığının da altını çizdi.

Virginia’nın Charlottesville kentindeki olaylar sırasında hayatını kaybeden Heather Heyer’in de anıldığı program, kentteki Trump Tower önüne kadar gerçekleşen yürüyüşle devam etti.

“Müslümanların da hayatları önemlidir”, “Irkçılığa karşı mücadele edeceğiz” ve “Burada nefrete yer yok” şeklinde pankartlar taşıyan göstericiler, yürüyüş boyunca “Ku Klux Klan’a (KKK), Trump’a ve ırkçı ABD’ye hayır” ve “Nefret yok, korku da Naziler hoş gelmediniz buraya” şeklinde sloganlar attı.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10155677880975439.1073742371.9993240438&type=1&l=0d698b5a9f

Chicago polisi de etkinlik süresince çevrede, yürüyüş güzergahında ve Trump Tower önünde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,403BeğenenlerBeğen
16,217TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın