Chicago’da Türk, Boşnak ve Arnavut toplumlarının temsilcileri iftarda buluştu

chicago iftar programiChicago’da Türk, Boşnak ve Arnavut toplumlarının temsilcileri iftarda buluştu.

Chicago Türk Amerikan Derneği (TASC), Mount Prospect’te bulunan merkezinde düzenlediği iki ayrı iftar yemeğiyle Balkan asıllı Amerikalıları bir araya getirdi.

Chicago’da Türk, Boşnak ve Arnavut toplumlarının temsilcileri iftarda buluştu

Programlara toplam beş yüze yakın davetli katıldı. Her iki programın yemekleri TASC gönüllüsü bayanlar tarafından yapıldı.

Boşnak asıllı Amerikalıların buluştuğu iftar yemeğinde tatlılar Boşnak bayanlar getirildi. Arnavutluk iftarına ise misafirler meşhur Arnavut böreğiyle katkıda bulundu.

Akşam ezanıyla başlayan iftar yemeklerinde duygusal anlar yaşandı. Uzun yıllardır Chicago’da yaşayan Arnavut asıllı Nasır Dede, “Bu ülkeye ilk geldiğimiz yıllarda bayramlar hiç bayrama benzemiyordu. Toplam belki en fazla üç, beş aileydik. Kendi aramızda küçük bir kutlama yapıyorduk, bitiyordu.” dedi.

Balkan toplumlarını bir araya getiren iftar yemekleri sayesinde kendilerini vatanlarında hissettiklerini söyleyen Dede, “Şimdi artık kalabalığız. Bayramlar, iftarlar çok daha lezzetli geçiyor. Vesile olanlardan Allah razı olsun” diye konuştu.

chicago iftar programi 2

İftar yemeğinin ardından geç saatlere kadar çay sohbetine devam eden Türk, Arnavut ve Boşnak toplumu temsilcileri TASC yetkililerine teşekkürlerini iletti. (Rumeysa Tuncer Abay )

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?