Chicago’da yaşayan Türkler Bağımsızlık Gününe Katıldı

Chicago şehrinin Mount Prospect bölgesinde düzenlenen 4 Temmuz Bağımsızlık Günü geçit törenine bu yıl ilk defa Amerikalı Türkler de katıldı.

chicago turkler bagimsizlik gunu kutlamasi

Chicago Türk Amerikan Derneği (Turkish-American Society of Chicago) gönüllüleri Türk müziği eşliğinde katıldıkları geçit töreninde hem derneğin hem de Türkiye’nin tanıtımını yaptılar.

Dernek başkanı Muhittin Er, 4 Temmuz etkinliklerinin Amerikalılara ulaşmak için güzel bir fırsat olduğunu, böylece on binlerce insana hem kurumlarının hem de Türkiye’nin tanıtımını yaptıklarını söyledi.

Chicago’da yaşayan Türkler tarafından kurulan özel okul Science Academy of Chicago da öğrenci ve öğretmenleriyle birlikte diğer bir Türk kurumu olarak geçit töreninde yer aldı.

Yerel kanalların canlı olarak yayınlandığı bayram havasında geçen törenler sırasında çocuklar dağıtılan şekerleri kapıştı.

ABD’de bağımsızlık günü her yıl, renkli geçit törenleri ve havai fişek gösterileriyle kutlanıyor. Birçok Amerikalının izlediği geçit törenlerinde kuruluşlar kendi tanıtımlarını yapıyor.

(CİHAN)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?