CHP Antalya’yı Geri Alabilecek Mi? İşte Antalya Yerel Seçim Anketi

İşte Antalya Yerel Seçim Anketi

CHP Antalya’yı Geri Alabilecek Mi? İşte Antalya Yerel Seçim Anketi

Antalya’da Gergin Yerel Seçim Yarışı, Antalya 31 mart 2019 yerel seçim anketi.

Muhabir: Gonca Ukşul

Halk Ekran Notu:

Merhaba. Antalya yaşadığımız şehir olduğu için biz de yorum yapabiliriz diye düşünüyoruz. Menderes Türel iyi çalıştı demelerini biz de anlayamıyoruz gerçekten. Onlara yol yapmak yetiyor muhtemelen. Türkiye’de halkın çoğu zor şartlar altında yaşıyor, kazandığı ancak geçimine yetiyor, biraz biriktirebilenlerin de tek düşüncesi ev, arsa, araba. Okuyayım, gezeyim, göreyim bunlar için para biriktireyim diyen çok az insan var, insanlar da yeni yerler gezip göremediği için yapılan basit şeyleri büyük görüyor çünkü başka ülkeleri başka kültürleri çoğu hiç görmedi, araştırıp okuyup öğrenmedi, daha iyi ne olabilir bilmiyorlar. Bir yol, köprü onlara yetiyor ki yol ve köprüleri de yapan Menderes Türel değil, karayolları.

Antalya dünyanın en güzel yerlerinden bir tanesi, en güzel turistik şehirlerinden birisi ama şehrin hali içler acısı. Bunda sadece Türel değil öncekilerin de payı büyük. Türel’in rakibi Böcek de Konyaaltı sahilini rezidanslara satan, tarihi sit alanına 5M Migros ve cemaat okulu yapılmasını destekleyen biri. O da Türel kadar kötü.

Antalya’nın trafik sorunu inanılmaz artmış durumda ve hiçbir çözümü yok Türel’in, çözümleri de çok kötü mesela il sağlık müdürlüğü kavşağına battı çıktı yapmak yerine bir sürü masraf yapıp orta reflüjdeki güzelim ağaçları yıkıp yolu genişletti, çözülmedi sola dönüşü yasaklayıp ileriden güzelim yeşil parkın ortasından yol geçirip ana yola yol açtı, hem mevlana parkını mahvetti hem de bu kez diğer yolu da sıkıştırdı, bu kadar kötü bir belediyecilik anlayışı var, üniversitenin kapısına hala üst geçit yapamadı, bir öğrenci bu sorumsuzluk yüzünden hayatını kaybetti, Konyaaltı sahilini berbat yaptı yetmedi yandaşa sattı, şehri daha da betonlaştırdı, şimdiki projelerinin arasında eskiden minicitynin olduğu yerin arkasındaki sit alanını betonlaştırıp oyun parkına çevirmek var mesela ve daha bir çok şey. Bu kadar berbat bir belediyeciliğin üstüne Antalya gibi turistik bir şehirde kar yapması gerekirken Antalya’yı en borçlu 5. şehir yaptı. Şehir zaten gittikçe yaşanmayacak bir hal alıyor üstüne kültür sanat faaliyetlerini de bitirdi, birçok festivali kapattı, Altın Portakal film festivalini gözden düşürdü ve daha bir çok şey. Tabi bunların hiçbiri seçmenin umrunda değil, ilgilenmiyorlar ve farkında değiller zaten.

Muhittin Böcek gelirse düzelecek mi kültür sanat dışında düzelmeyecek, onun da şehircilik anlayışı Türel’den farklı değil, Türkiye’nin en güzel ilçesi olabilecek denizi doğası muhteşem Konyaaltı gibi güzel bir yeri 20 yılda bir arpa boyu kadar geliştirmemiş biri, projelerinin çoğunu yapamamış ancak kendisine deniz manzaralı belediye binası yapabilmiş biri, büyükşehirin başına gelirse o da Türel gibi Antalya’yı parsel parsel satacak Konyaaltı sahilini rezidanslara sattığı gibi, sit alanını avm ve okula sattığı gibi, hurma ve sarısu semtlerini sattığı gibi.

İki aday da birbirinden kötü ve bu iki kötü aday için insanlar maalesef birbirini üzüyor. Onlar keyfine bakıyor biz birbirimize düşüyoruz. Biz bu duruma düşmeyi hak ediyoruz çünkü biz halk olarak kendimizi geliştirmiyoruz. Çocuklarımızı geliştirmiyoruz. Yöneticileri sorgulamıyoruz, hizmet nedir bilmiyoruz, iki yol yapınca dünyanın en iyisi zannediyoruz, bir belediyenin zaten yapması gerektiği şeylerin sadece %10’u bile yapılınca senden iyisi yok diyoruz ama yapılmaması gereken şeylerin %90’ı yapıldığı halde göremiyoruz çünkü iyi nedir kötü nedir bilmiyoruz. Biz kendimizi geliştirmemeye devam ettikçe bizden çıkan yöneticiler de doğal olarak en fazla bunlar gibi oluyor. O yüzden birbirimizi üzmeyelim, kendimizi, etrafımızı, çocuklarımızı geliştirelim, biz geliştikçe ülke de yöneticiler de gelişecektir.

Kötünün kötüsünün iyisini seçeceğimiz bir seçime daha giriyoruz. 5 yıl boyunca şehrimizi iyileştirecek değil en az kötüleştirecek kişileri seçeceğiz yine. Hakkımızda hayırlısı olsun. Sevgiler 🙂

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?