CHP’den HDP’nin başlattığı ‘Demokrasi Yürüyüşü’ hakkında ilk açıklama!

CHP’den HDP’nin başlattığı ‘Demokrasi Yürüyüşü’ hakkında ilk açıklama!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak MYK toplantısının ardından CHP Genel Merkezi’nde açıklamalarda bulundu.

Faik Öztrak HDP’nin başlattığı ‘Demokrasi Yürüyüşü’ ile ilgili soruya yanıt verdi.

Faik Öztrak “Tüm partilerin kendileriyle ilgili yapılanları protesto etme hakkı var. Demokratik protesto hakkı engellenmeye çalışılıyor. Bu tür uygulamalar demokrasiyi dünya liginde geriletiyor. İktidarın demokratik protestoların önünde engel olmaması gerekir” dedi.

Faik Öztrak, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na yönelik Twitter’daki çirkin paylaşımlara da tepki gösterdi.

Faik Öztrak AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın paylaşımlarını da hatırlatarak şunları söyledi:

Uzunca bir süredir sarayın beslediği trollerin mafyatik yöntemlerle siyasetimizi nasıl kirlettiğini anlatıyorum. Troller itibar hedef göstererek saraya siyasi hamle zemini hazırlıyorlar. Şimdi bu troll siyaseti ifşa oldu. AKP’nin algı operasyonlarında kullandığı 7 bin 340 hesap Twitter tarafından kapatıldı. Tepki AKP’den değil, sarayın propaganda memurundan geldi. AKP’nin konuyla ilgili genel başkan yardımcısı da sanki partimizle ilgiliymiş gibi gösterdiği birtakım sahte mesajlar üzerinden onları kullanarak sarayın propaganda memuruna laf çakıyor. Kendi aralarındaki itişip kakışmalara bir şey diyeceğimiz yok. Ama Mahir Ünal partimizle ilgili montaj iftira görüntülerini kullanıyor. Mahir Ünal derhal partimizden özür dilemelidir

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?