CHP’den SADAT hakkında suç duyurusu


CHP genel başkan yardımcıları bugün Ankara Adliyesi’ne giderek SADAT hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP’den SADAT hakkında suç duyurusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve beraberindeki heyet Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek SADAT hakkında suç duyurusunda bulundu. Adliye önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tezcan, şunları söyledi:

BİR SUÇ ÖRGÜTÜDÜR

– Paramiliter bir suç örgütü olan SADAT hakkında suç duyurusunda bulunduk. Daha önce sayın genel başkanımız yaptığı açıklamalarla da ortaya çıktığı üzere SADAT paramiliter bir yapıdır. Kanunlarımız karşısında paramiliter örgütlenme suçtur. SADAT, paramiliter örgütlenmesiyle Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde suç işlemek için kurulmuş ve Saray’ın da desteğini arkasına alarak faaliyet yürüten bir suç örgütüdür.

GAYRİ NİZAMİ HARP EĞİTİMİ

İnternet sitelerinde yaptıkları yayın açıklama ve ilanlarda açık bir şekilde gayri nizami harp eğitimi ve terör eğitimi verdiklerini ikrar etmektedirler. Verdikleri kurs sonunda mezun olanların sabotaj, tedhiş, terör gibi yetenekleri kazandıklarını açıkça deklare eden suç örgütü ile karşı karşıyayız.

SADAT'ın önüne giden Kılıçdaroğlu: Burası terörist yetiştiren bir kuruluş İlginizi Çekebilir SADAT’ın önüne giden Kılıçdaroğlu: Burası terörist yetiştiren bir kuruluş SADAT önergesine AKP ve MHP'den ret! İlginizi Çekebilir SADAT önergesine AKP ve MHP’den ret! Gençlerle yürüyen Kılıçdaroğlu: Çeteleri de SADAT'ları ezerek yolumuza devam edeceğiz İlginizi Çekebilir Gençlerle yürüyen Kılıçdaroğlu: Çeteleri de SADAT’ları ezerek yolumuza devam edeceğiz

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?