55.5 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaHaberlerGündemCHP’li Aydın: AKP’nin deprem planı ‘Çök-Kapan-IBAN’

CHP’li Aydın: AKP’nin deprem planı ‘Çök-Kapan-IBAN’


Kızılay’ın yardım kuruluşlarına parayla çadır ve gıda satmasıyla ilgili tartışma TBMM gündemine taşındı.

“MANHATTAN’DA GÖKDELEN DİKTİ, ÇADIR DİKEMEDİ”

Meclis Genel Kurulu’nda, Kızılay’ın çadır ve gıda satışını gündeme getiren CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, şunları söyledi:

“Manhattan’da gökdelen dikip ülkesindeki depremde çadır dikemeyen, Suriye’de cihatçılara çadır gönderip kendi yurttaşına parasıyla çadır satan, hala binlerce afetzede aç ve açıktayken, Kızılay’ın Başkanı kendini başarılı bulmuş ve hala istifa etmiyor.

Acaba daha ne olması gerekir ki, özel bir kanun ile kurulmuş ve topladığı bağışları acil afetlerde halka ulaştırmakla yükümlü olan bu Kızılay, mezbahaya dönmüş ve herkes istediğini yapan bir kurum haline gelmiş.

AKP’nin bu afetlerdeki durumunu şöyle ifade edebiliriz; AKP’nin pandemi planı, ‘Maske-Mesafe-IBAN’, AKP’nin deprem planı, ‘Çök-Kapan-IBAN’ olarak özetleyebiliriz.”

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,405BeğenenlerBeğen
16,215TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın