CHP’li Bolu Belediyesinde tansiyon yükseldi: İçimdeki canavarı çıkarttırmayın!

CHP’li Bolu Belediyesinde tansiyon yükseldi: İçimdeki canavarı çıkarttırmayın!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Partili Milletvekillerinin sadece AKP’li Belediyelere yardımda bulunmasına tepki göstererek, “Biz burada Bolu Belediyesi olarak hizmet verirken, yardımda bulunurken insanları AKP’li CHP’li MHP’li diye ayırmıyoruz. Sonuç olarak AK Partinin böyle bir ayrım yapmasını ben yadırgıyorum. Yapılan bu hareket, her şeyden önce ayıptır” dedi.

Bolu Belediyesi Ağustos ayı Meclis Toplantısı’nda konuşma yapan İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Suat Orhan, AKP’li siyasilerin AKP’li Belediyelere yardım yapıp da CHP’li Belediyelere yardımlarda bulunmamasını, bunu sosyal medya hesaplarından paylaşmalarına tepki gösterdi. Orhan, Temmuz ayında paylaşım yapan AKP’li Milletvekillerinin müjde adı altında Bolu’nun ilçelerine hem parasal hem de araçsal yardımda bulunmasının, bazı ilçelere de yardımda bulunmamasının doğru olmadığını belirterek, “Yardım bulunmayan ilçelere baktığımızda CHP’li ve MHP’li olduğunu görmekteyiz. AKP’li olmayan insanlar ikinci sınıf muamelesi görmemelidir. Tüm toplanan hizmetler, devletlerin kasasında toplanmaktadır. Bu hizmetler, devletlerin kasasından verilmektedir, AK Parti’nin kasasından değil” şeklinde konuştu.

“YAPILAN BU HAREKET, HER ŞEYDEN ÖNCE AYIPTIR”

Konuyla ilgili tepkisini ortaya koyan Başkan Özcan, “Bu yardımlarda Bolu Belediyesi, Mengen, Kıbrıscık, Mudurnu, Göynük Belediyesi yok. Burada bir yanlışlık yok mu arkadaşlar? Mudurnu Belediyesi de Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Belediyesidir, Mudurnu Belediyesi de Gerede Belediyesi de. Biz burada Bolu Belediyesi olarak hizmet verirken, yardımda bulunurken insanları AKP’li CHP’li MHP’li diye ayırmıyoruz. Sonuç olarak Ak Partinin böyle bir ayrım yapmasını ben yadırgıyorum. Kendi belediyelerini yazıyorlar, biz hizmet ediyoruz diyorlar Yapılan bu hareket, her şeyden önce ayıptır. Sen diğerlerini dışlar bir tavır içerisine giremezsin. Bunun sorumlusu AK Partinin siyasal kadrolarıdır. Biz tüm belediyelere eşit mesafede duruyoruz. Gerede Belediyesi ile nasıl protokol yaptıysak Mengen Belediyesi ile de protokol yaptık. Geçmişte böyle yapılmadı ama.

İNSANİ OLARAK BUNU DOĞRU BULMUYORUM

Siyaset yapmak istiyorsanız yapalım ama ben hizmetleri konuşalım istiyorum. Sayın milletvekillerime bir üzüntümü belirtmek istiyorum. Bir buçuk yıla yakın bir zaman oldu. Hala gelip bir hayırlı olsun temennisinde bile bulunmadılar. İnsani olarak bunu doğru bulmuyorum” dedi.

Bolu Belediye başkanı Tanju Özcan kimdir?

Tanju Özcan (12 Aralık 1973, Bolu), Türk avukat ve siyasetçi. 2011-2019 yılları arasında Bolu milletvekili olarak görev yaptı. 2019 yerel seçimleri’nde partisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den Bolu Belediye Başkanlığına seçildi.

12 Aralık 1973 tarihinde Galip Bey ve Emine Hanım’ın çocuğu olarak Bolu’da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oluşunun ardından serbest avukat olarak çalıştı. Milletvekili seçilmeden önce Belediye Meclis Üyeliği ve Boluspor Yöneticiliği görevlerini sürdürdü.

İlk defa 2011 Türkiye genel seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bolu milletvekili olarak meclise girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi XXIV. Dönem Başkanlık Divanı Kâtip üyesiydi. Hiçbir partinin tek başına iktidar olmak için gereken sandalye sayısına ulaşamadığı Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri’nde tekrar CHP Bolu milletvekili olarak meclise girdi. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde tekrar CHP Bolu milletvekili olarak meclise girdi. 2018 Türkiye genel seçimlerinde bir kez daha bolu milletvekili seçildi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Partisi CHP’den Bolu Belediye Başkanı olarak aday gösterildi. Özcan aldığı %52.71 oy oranı ile belediye başkanı seçildi. 5 Nisan 2019 tarihinde kendi isteğiyle Kur’an-ı Kerîm’e el basıp yemin ederek belediye başkanlığı görevini selefi Alaaddin Yılmaz’dan devraldı.

Evli ve bir çocuk babası olup, iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilmektedir.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?