CHP’li Burcu Köksal’dan tarihi konuşma: AKP’nin akıbeti sandığa gömülmek olacak!

CHP’li Burcu Köksal’dan tarihi konuşma: AKP’nin akıbeti sandığa gömülmek olacak!

CHP Afyonkarahisar milletvekili Burcu Köksal’ın 16 Haziran 2020 TBMM Genel kurulunda; çiftçilere destek verilmesi, kyk borcu, genç işsizlik ve israf gibi konulara değindiği tarihi konuşması…

Burcu Köksal kimdir?

Burcu Köksal (18 Ocak 1980), Türk avukat, siyasetçi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar milletvekili. 7 Haziran 2015 tarihinden beri Milletvekilidir.

Burcu Köksal, öğretmen bir ailenin çocuğu olarak 18 Ocak 1980 tarihinde Afyonkarahisar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar’da tamamlamasının arından 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’den mezun oldu. 8 Mart 2004 tarihinde Afyonkarahisar’da avukat olarak çalışmaya başladı. Evli ve bir çocuk annesi olan Köksal, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Atatürkçü Düşünce Derneği başta olmak üzere çeşitli sivil toplum örgütlerine üye olan Köksal, 2007 yılında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde CHP Afyonkarahisar milletvekili olarak meclise girdi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?