CHP’li Öztrak: Açıklayın ‘Andımız’ın neresine karşısınız?

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Danıştay’ın Andımız kararına AKP’den üst üste gelen sert tepkileri değerlendirdi. Öztrak, “Hukuk varsa Andımız tüm okullarda okutulmaya başlanacak. Andımızın neresine karşı olduklarını çıkıp açıklamaları lazım.” dedi.

Öztrak şunları kaydetti;

“Danıştay bunların yanlışlarını düzeltince hemen ayağa kalkıyorlar. Neden? Çünkü tek adam yanlış yapmaz. Andımız ülke bütünlüğü içinde vatan cumhuriyet ideallarini barındırır, kalkınma hedefini simgeler. Hukuk varsa Andımız tüm okullarda okutulmaya başlanacak. Andımızın neresine karşı olduklarını çıkıp açıklamaları lazım. Bunu bekliyoruz.

Cemal Kaşıkçı durumu artık netleşti. Konsoloslukta öldürülüp cesedinin yok edildiği anlaşılıyor. Sayın genel başkanımız TBMM’de bir araştırma komisyonu kurulmasını talep etti. Bu mesele giderek karanlık bir hal alıyor. Cevaplanması gereken çok önemli sorular var. Böyle bir cinayetin odasında işlendiği söylenen konsolosun yurtdışına çıkmasına nasıl izin verildi? Konsolosun dokunulmazlığı falan yoktur, gitmesine göz yumulmuştur. Senin ülkende bir gazeteci katlediliyor, saray danışmanına göre Türkiye bu olayı deşelemeyip Suudilere yardımcı olmalı.

Neden salı gününe kadar açıklama yapmak için bekliyorsunuz? Salı gününe kadar bekleyip bugüne kadar milletimize açıklamadığınız nedir? Neden bu açıklamayı ABD ile görüşme yaptıktan sonra gerçekleştiriyorsunuz?”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?