CHP’li Öztrak’tan Mansur Yavaş ve Tanju Özcan açıklaması

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarına ilişkin “Sayın Yavaş, Ankaralılar tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız olarak seçilmiştir. Ortak Cumhurbaşkanı adayımız 6’lı masada belirlenecektir” dedi. Öztrak, Yüksek Disiplin Kurulu’ndan Tanju Özcan hakkında sonuç çıkıp çıkmadığıyla ilgili soruyu da yanıtladı.

CHP’li Öztrak’tan Mansur Yavaş ve Tanju Özcan açıklaması

CHP’li Öztrak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Hafta sonu meydana gelen trafik kazalarına ilişkin konuşan Öztrak, şu ifadeleri kullandı:

* “Her iki kazada 35 yurttaşımız yaşamını yitirdi. Yüreklerimiz parçalandı. Yaşamını yitiren tüm yurttaşlarımıza, Allah’tan rahmet diliyoruz. Kederli ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Mardin Derik’te yaşanan kazalardaki TIR’ların, aynı firmaya ait olduğu söyleniyor. Bu da iş ve araç güvenliği konusunda taviz verildiği kuşkularını artırıyor.

* Diğer taraftan artan giderler nedeniyle otobüslerin, kamyonların eskiyen lastiklerini değiştirmek yerine artık lastiklerine diş açtığını defalarca söyledik. Bakımların, sigortaların zamanında yapılamadığını anlattık. Bu tehlikeler için uyardık. Tüm bu kazaların ciddiyetle soruşturulmasını ve sorumluları hakkında en ağır cezaların verilmesini bekliyoruz.”

TANJU ÖZCAN AÇIKLAMASI

Soruları yanıtlayan Faik Öztrak, Yüksek Disiplin Kurulu’ndan (YDK) Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında sonuç çıkıp çıkmadığıyla ilgili soruya “Dosyayı bir kez YDK’ya göndeririz. Sonra süreç orada yürür. Sürecin sahibi YDK’mızdır. Dolayısıyla ne olup bittiğiyle ilgili olarak YDK sözcüleri, gerekli bilgileri verecektir. MYK olarak tüzüğümüz gereği bu sürece en ufak bir karışmada bulunamayız” cevabını verdi.

“SAYIN YAVAŞ, BELEDİYE BAŞKANIMIZ OLARAK SEÇİLMİŞTİR”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili açıklaması hatırlatılan Öztrak, “Sayın Yavaş, Ankaralılar tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız olarak seçilmiştir. Tüm büyükşehir belediye başkanlarımız gibi üstün hizmetler vermektedir. Dün bir defa daha, kuvvetli bir şekilde, altı çizildiği gibi milletimiz emin olsun. Ortak cumhurbaşkanı adayımız 6’lı masada belirlenecektir. Hem Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü cumhurbaşkanı hem de herkesin cumhurbaşkanı olacaktır” diye konuştu. DHA

Tanju Özcan: Iraklı kişinin aldığı 10 mezar yerini iptal ettirdim İlginizi Çekebilir Tanju Özcan: Iraklı kişinin aldığı 10 mezar yerini iptal ettirdim

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?