CHP'nin çalıştay serisi “sanayi sektöründe istihdam” ile devam edecek

ANKARA (AA) – MERVE YILDIZALP – CHP, sanayideki istihdam sorunlarını ve çözüm önerilerini tartışmak amacıyla yarın Kocaeli'de çalıştay düzenleyecek.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla, farklı sektörlerde yaşanan istihdam sorunlarını tartışmak ve somut çözüm önerileri geliştirmek için çalıştay serisi başlatıldı.

İlki 16 Haziran'da "Tarımda İstihdam Sorunları ve Çözüm Önerileri" başlığıyla Adana'da, ikincisi 24 Haziran'da "Engellilerin İstihdam Sorunları ve Çözüm Önerileri" başlığıyla İstanbul'da yapılan çalıştaylara, yarın Kocaeli'de "Sanayi Sektöründe İstihdam Sorunları ve Çözüm Önerileri" başlığıyla devam edilecek.

Hazırlıkları Genel Başkan yardımcıları Yüksel Taşkın ve Veli Ağbaba başkanlığında yürütülen çalıştayların üçüncüsünün koordinatörlüğünü, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan yapacak.

Sektör temsilcilerinin katılacağı çalıştayda, sanayi sektöründe istihdamı artırmaya yönelik somut çözüm önerileri ele alınacak.

11 farklı sektör ve alanda düzenlenecek çalıştayların tamamlanmasının ardından hazırlanacak raporlar, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na sunulacak. Kılıçdaroğlu'nun, sektörlere özgü istihdam önerilerini, eylülde İzmir'de yapılması planlanan "Üreten Bir Türkiye İçin İstihdam Kurultayı"nda kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?