CHP’nin kalesi Bakırköy | Erken seçim olursa kimi desteklersiniz? Şok Tepkiler!

CHP’nin kalesi Bakırköy | Erken seçim olursa kimi desteklersiniz? Şok Tepkiler!

Erken seçim siyasi gündemin üst sıralarında bir süredir konuşuluyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçim sisteminin değişmesi ve milletvekili transferi ile ilgili yaptığı açıklamaların, Ali Babacan’ın kurduğu Deva Partisi ile Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi’nin seçime girememesi için yaptığı şeklinde yorumlandı.

Ak Parti’den gelen ilk yorumlar da erken seçim olasılığını güçlendirdi. Ancak Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklama ile erken seçimin gündemde olmadığını dile getirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli erken seçim tartışmaları ile ilgili son olarak “Türkiye’yi erken seçime sürükleme propagandasına kulak asılmayacak. Seçimler 2023 Haziran’da yapılacaktır” dedi.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş erken seçim koşullarının oluştuğunu ve bir an önce erken seçime gidilmesi gerektiğini savundu.

Yurttaş TV son yerel seçimlerde CHP’nin kalesi olarak bilinen Bakırköy’de erken seçim hakkında yurttaşlara görüşünü sordu.

Yurttaş TV’nin Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda yaptığı erken seçim anketinde CHP’ye oy vereceğini söyleyen yurttaşların çoğunlukta olduğu görüldü.

CHP’ye oy vereceğini söyleyen yurttaşların önemli bölümü ülkenin gidişatından kaygılı.

Ankete katılan bir kadın “Acele ediyorlar. Ekonomi bozuk. Acele eden kaybeder. Çünkü işsizlik var. Burası Bakırköy. Burada tabi ki CHP olur” dedi.

Ankete katılan bir işçi ise “Gariban için çivi çakmadılar. 47 seneden beri Bakırköy’lüyüm böyle bir işsizlik görmedim. Ben çoluk, çocuk büyüttüm. Çalışıyordum. Evde güle oynaya yiyorduk, içiyorduk ama şu an ümitsizim” dedi.

“ERDOĞAN SON PADİŞAH” DİYEN AKP SEÇMENİNİ HİZMET ANLAYIŞI

“Gelecek seçimlerde tercihim yine ‘Reis’ olur” diyen bir AKP seçmeni düşüncelerini şöyle ifade etti:

Başka alternatif yok ki… Dünyaya hükmediyor adam. Tayyip Erdoğan bir padişah. Ben onun için canımı veriririm. Ben MHP’liyim. Adam kimsenin özel hayatına karışmıyor. İçkiyi bile kaldırmadı. O evleri bile kapatmadı. Bu adam hizmetten başka hiçbir şey düşünmüyor. Hizmet abi. Hizmet, hizmet, hizmet…

ALİ BABACAN DEĞERLENDİRİLİYOR

Ankete katılan ve Saadet Partisi’ne oy verebileceğini söyleyen bir yurttaş, yeni partiler ile ilgili Ali Babacan’ın umut olabileceğini söyledi.

Türkiye siyasetini başarısız bulduğunu ifade eden bir genç “İnanarak oy verebileceğim bir aday yok. Şu an net bir karar vermedim. Deva Partisi’ni şu an dinliyorum ama son kararımı seçim gününe kadar saklarım” dedi.

Röportaj esnasında 65 yaş üstü bir kadın araya girerek yasak kararına tepki gösterdi. Yurttaş “Saat 20.00’e kadar olan yasak da kaldırılsın” talebini dile getirdi.

İktidardan rahatsız olan ancak muhalefeti de beğenmediğini söyleyen bir yurttaş ise Mansur Yavaş’ı aday olması durumunda destekleyebileceğini söyledi.

Bakırköy anket sonucu şöyle:

CHP: 10

AKP: 3

Saadet Partisi: 1

Kararsız: 2

Çekimser: 3

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?