67.8 F
Los Angeles
15 Kasım 2019
Anasayfa Haberler Gündem Çifte ışın kılıçlı çakma Jedi

Çifte ışın kılıçlı çakma Jedi

Yıldız Savaşları’ndaki Jedi’ye heveslenen 33 yaşındaki adam oyuncak ışın kılıcıyla mağazadakilere saldırdı. Güçlükle yakalanan saldırgan 45 gün hapis yatacak.

Büyük panik yaşattı

ABD’nin Oregon eyaletindeki 14 Kasım 2011 günü bir oyuncak mağazasına girenler, neye uğradığını şaşırdı. David Canterbury (33) adlı bir adam, mağazada satılan ışın kılıcı oyuncağıyla çevredekilere saldırdı. Yıldız Savaşları’ndaki Jedi karakterinden esinlenen Canterbury, müşterileri korkutmakla kalmadı, kapı önünde bekleyen güvenlik görevlilerine de saldırdı.

Çifte ışın kılıçlı

Her iki elinde de birer ışın kılıcı tutan çılgın saldırgan, polis tarafından yere yatırılıp, “silahlarına” el kondu. Hakkındaki yargı süreci önceki gün tamamlanan David ‘Jedi’ Canterbury’ye 45 gün hapis cezası verildi. Mahkemede özür dileyen Canterbury’nin bir süredir psikolojik tedavi gördüğü anlaşıldı. Çakma Jedi’ın ömür boyu söz konusu oyuncak mağazaları zincirine girmesi de yasaklandı.. (Hürriyet)

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka Online yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

170,080BeğenenlerBeğen
12,498TakipçilerTakip Et
587TakipçilerTakip Et
7,758TakipçilerTakip Et
10,600AbonelerAbone