Cihangir’in yeni muhtarı ‘ikametsiz Adnan’ oldu

İstanbul’un gözde yerlerinden olan Beyoğlu ilçesine bağlı Cihangir Mahallesi yerel seçimlerde ilginç olaylara sahne olmuştu. Cihangir Mahallesi muhtarlığına adaylığını koyan 35 yaşındaki Adnan Bal, oturduğu evden ikametinin silindiğini tesadüfen öğrenince hukuk mücadelesi başlatmıştı.

MUHTARI SUÇLAMIŞTI!

Durumu yargıya taşıyan Adnan Bal 25 yıldır muhtarlık yapan Sündüs Uluman’dan adaylığını engellemek için ikametini sildirdiğini belirterek şikayetçi oldu.

Adnan Bal, Cihangi Muhtarı Sündüs Uluman hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

SEÇİME GİRMEYİ BAŞARDI

Öte yandan seçim çalışmalarına devam eden Adnan Bal, seçim kurulundan aldığı onayla 31 Mart’ta yapılan seçime girdi. 6 adayın yarıştığı Cihangir Mahallesi’nde kullanılan bin 836 oyun 560’ını alan Adnan Bal muhtar oldu.  En yakın rakibi ve ikametini sildirmekle suçladığı Sündüs Uluman ise 496 oy alarak 25 yıllık muhtarlığa veda etti. Uluman hakkında açılan soruşturma ise sürüyor.

“BEN DEĞİL BİZ KAZANDIK”

Sözcü’ye konuşan Adnan Bal, “Zorlu bir süreç yaşadık, ama Cihangir Mahallesi’nin desteğini gerek esnaf ilişkilerinde gerek komşuluk ilişkilerinde hep hissettim. Ben değil biz kazandık, birlikte başardık ve birlikte yöneteceğiz” dedi.

Eski muhtar Sündüs Uluman hakkında yaptığı şikayeti geri çekmeyeceğini belirten Bal, “Kaymakamlık soruşturma izni verdi ve kendisi hakkında soruşturma açıldı. Elbette haklı mücadelemden vazgeçmeyeceğim. Bu sadece beni değil demokrasiye de karşı bir engelleme girişimidir” diye konuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?