57.5 F
Los Angeles
30 Mart 2023
AnasayfaHaberlerGündem‘Cin çıkarma’ bahanesiyle, kadının ölümüne neden olmuşlardı, karar verildi

‘Cin çıkarma’ bahanesiyle, kadının ölümüne neden olmuşlardı, karar verildi

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar Selçuk T, Cemal E, Hatun E, Zöhre T, Sevim Ö. ile taraf avukatları katılırken, sanık Erdal K. ise gelmedi.

Mahkeme başkanı, savcının önceki celse sunduğu esas hakkında mütalaaya karşı beyanda bulunmaları için sanık ve avukatlara söz verdi.

Daha önce yaptıkları savunmaları yineleyen sanıklar, Özge T’yi öldürme kastıyla hareket etmediklerini, yaşanılanlardan dolayı pişman olduklarını belirterek beraatlerini istedi.
Sanık avukatlarının da beyanını alan mahkeme heyeti, ardından kararını açıkladı.

Buna göre Özge T’nin eşi Selçuk T, “neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama sonucu ölüme neden olmak” suçundan, sanık Erdal K. ise bu suça azmettirmekten 10 yıl 5’er ay hapis cezasına çarptırıldı. Diğer sanıklar ise beraat etti.

İDDİANAMEDEN

İddianamede, Erdal K’nin tavsiyesi üzerine sanıkların, Özge T’ye “cin çıkarma” bahanesiyle oklavayla vurarak ölümüne neden oldukları belirtilmişti.

Bu kapsamda 6 sanık hakkında, 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti. (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,398BeğenenlerBeğen
16,220TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın